ÇELENK SUNMA PROGRAMI

Sakarya’da 777 okulda 216 bin 900 öğrencinin ders başı yaptığı İlköğretim Haftası etkinliklerinde ilk olarak sabah saat 09.00’da Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktığı törene il millî eğitim yöneticileri, ilçe millî eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu çelenk sunma töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

çelenk sunma (1)

105 MİLYON LİRALIK ÇALIŞMA

Çelenk sunma töreninin ardından İlköğretim Haftası Kutlama Programı Serdivan Yazlık İlkokulunda devam etti. İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlköğretim Haftası açılışında yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Öncelikle 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi ders yılının öğrenciden öğretmene, veliden idareciye, kantin işletmecisinden servis şoförüne kadar tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Millî Eğitim Bakanlığımızca okullarımızın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılına hazırlanmasında 105 milyon liralık bakım onarım çalışması yapıldı. Yine okullarımızın temizlik, kırtasiye ve donatım malzemeleri için 32 milyon liralık ödenek tahsis edildi. Bu sayede okullarımızı, nitelikli eğitim ve donanımlı nesillerle daha iyi bir gelecek için hazır hale getirdik.

çelenk sunma (2)

BÜYÜK DESTEK SAĞLADI

Bakanlığımız bu yıl ilk kez temel eğitim düzeyindeki okullara bütçelerini doğrudan göndererek sadece eğitim yatırımlarında değil okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaları bağlamında da büyük destek sağladı. Sayın Bakanımız Mahmut Özer başta olmak üzere Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye, kaymakamlarımıza ve ilçe belediye başkanlarımıza eğitime verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederek sözlerime son veriyor, yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

çelenk sunma (5)

PROTOKOL KONUŞMALARI

Vali Vekili Murat Karasu, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Gaziler Derneği yöneticileri, ilçe millî eğitim müdürleri, il millî eğitim yöneticileri, davetliler, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programda protokol konuşmalarının ardından 4. sınıfların 1. sınıflara bayrak ve flama devri, müzik dinletisi ve şiir okunması, halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi. İlköğretim Haftası Kutlama Programı, protokol üyelerinin hep birlikte ilk ders zilini çalması ve sınıf ziyaretlerinin yapılmasıyla sona erdi. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı ilk ara tatili 14-18 Kasım 2022'de yapılacak. Öğrenciler için 23 Ocak-3 Şubat 2023'te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023'te ise ikinci ara tatil dönemi olacak. Eğitim-öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.

FccjqeKWAAAc2YH

FccjqeBXEAIxOeyFccjqeJWYAE56q0