KIZILAY HAFTASI

Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay haftasında bu yıl meydanda Kızılay Sokağı oluşturarak şenlik havasında daha fazla kişiye Kızılay’ın dünden daha güçlü olduğunu gösterdi. Programa ilgi yoğundu. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı, Serdivan, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin katkıları ile okulların ziyaretleri yanı sıra vatandaşlarda Kızılay’ın programına yoğun ilgi gösterdi. Kızılay’ın gönüllü gençlerden oluşan ekibi Genç Kızılay Sakarya 3 gün boyunca 90 farklı gönüllüsüyle sahada çalışmaları sürdürdü.

Galeri 1

LOKMA TATLISI İKRAMI

Kızılay sokağında, Kızılay’ın afetlerde kullanmış olduğu mobil aşevi, çadır, çadırların içinde bulunan afet malzemeleri ve kan bağışı aracının tanıtımını gerçekleştirdiler, etkinliğe katılım sağlayan çocuklara müzik eşliğinde oyunlar oynadılar ve mobil aşevinde de lokma tatlısı ikram ettiler. Ayrıca Kızılay ilçe Başkanlıkları, Kızılay Kadın, Genç Kızılay Gönüllerle birlikte okul ziyaretleri, kurum ziyaretleri ile Kızılay haftası kutlamaları gerçekleştirdi.

Galeri 12

GÖNÜLLÜ EKİP

Genç Kızılay Sakarya İl Başkanı Ceren Yağız, şu ifadelere yer verdi, “Sakarya’da bulunan 2 bin kişilik bir gönüllü ekibimiz var her zaman çok daha iyi işler başarabilmek için çabalıyoruz. Gönüllülerimizle, ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında oluyoruz, bazen Sakarya sınırlarını aşıp diğer illerimizde yaşanan sel, yangın, deprem felaketlerinde de yaraları sarmak için yola çıkıyoruz. Kızılay ailesi olarak dünden daha güçlüyüz bunu tüm dünya ya gösteriyoruz. Kızılay haftasında da bunu meydanlarda vatandaşlarımıza gösteriyoruz.

Galeri 3

ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Değerli katkılarından dolayı, Sakarya Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’a, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, STK’larımıza, Siyasi Partilerimize, Belediye Başkanlarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, Değerli Halkımıza, Kızılay Çalışanlarımıza, Kızılay İlçe Şube ve Temsilciliklerimize, Genç Kızılay ve Kızılay Kadın teşkilatlarımıza ve tabi ki Kızılay Gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz”

Galeri 11Galeri 10Galeri 7Galeri 6Galeri 3