Sakaryaspor’a para mara yok…! Sakaryaspor’a para mara yok…!

BECEREMEDİK!
Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç tarafından yapılan açıklamada, “Daha önce de belirttiğimiz gibi bu sene hedefimiz şampiyonluk olarak sezona başladık. İniş-çıkışlarımız, talihsiz sakatlıklarımız oldu. Bu sorunlar bizi direkt Süper Lige çıkaramasa da play-off finaline taşıdı. Finalde maalesef kaybettik. Çok da beklediğimiz oyunu oynayamadık ama 10 kişi de olsak uzatmalara götürdük. Ancak nasibimiz değilmiş. O kupayı bu şehre getiremedik. Üzgünüz… Beceremedik!” ifadelerine yer verildi. 

DEVAM ETMEYECEĞİZ!
Başkan Genç, “Bu sene bizim son senemiz, Süper Lige çıksak da çıkmasak da biz bırakacağız demiştik. Yine aynı yerdeyiz. Gönül Süper Lige çıkarak bırakmak isterdi ama olmadı. Sözümüzü tutacağız ve devam etmeyeceğiz. Şuan yönetim içinden bir yönetim oluşturma durumu yok. Böyle bir oluşum da olmayacak. Şehrin koca Sakaryaspor’u sahipsiz bırakacağına inanmıyoruz. Sakaryaspor iyi bir durumda. Maddi olarak da büyük bir sıkıntısı yok. İlla ki birileri talip olarak yönetimi alır” diye konuşmasına devam etti. 

TRANSFERE ENGEL BORÇLAR
Genç, Şuan Sakaryaspor’un transfere engel olarak 4 dosyasının olduğu belirtilirken, “155 bin Euro (5 milyon 450 bin TL) Dmytro Grechyshkin dosyası var. FIFA’da olan dosyayı Grechyshkin kazandı. Hadi Sacko da 170 bin Euro (5 milyon 990 bin TL) olmak üzere toplamda 325 bin euro borcumuz var. Ayrıca eski teknik direktörümüz Serkan Özbalta’ya 2.5 milyon TL borç var. Son olarak da Burak Süleyman’a 2.7 milyon borç var. Transfere engel bütün borç yaklaşık 16 milyon 640 bin TL kadar. Bu da bulunduğumuz lige göre normal bir borç. Bu lig için önemli değil” dedi.

11 MİLYON 500 BİN TL GELİR!
Başkan Genç, açıklamanın devamında, “Mevcut oyunculara günü gelmemiş her ayın 15-20’sine kadar yabancılara ödenen borç var. Bu da kongre sonrasında ödenmesi gerekiyor. 1. Ligin geliri 11 milyon 500 bin TL. Bu paralar da SSK vergi borcuna gidiyor. 20 milyona yakın da SSK ve vergi borçları var. Yaptığımız dayanışma gecesinde 15 milyon 200 bin TL para toplandı. Ve finale sorunsuz gittik. Sakaryaspor’da hiçbir yerli oyuncunun maç başı ve maaşı borcu yok!” kelimelerine yer verdi.

Editör: Zhantor Jateey