Türkiye Belediyeler Birliği'nde yeni başkanın belirlenmesi için seçim yapılıyor. TBB meclis toplantısını yöneten Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Hakkari Belediyesinin DEM Partili Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın görevden alınıp yerine kayyum atanmasını kınadı. Türk, “Maalesef bugün halkın iradesine ipotek koyulduğunu görüyoruz. Hakkari Belediye Başkanının görevden alınmasını şiddetle kınıyorum” dedi. Türk’ün bu sözlerine AK Partili ve MHP'li bazı belediye başkanları tepki gösterdi. Tepki gösterenler arasında bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Biz kınamıyoruz” dedi. Sözlü tartışma büyürken, salonda bağrışmalar yaşandı. 

Yusuf Alemdar Cligina Dondu3

Başkan Alemdar, ""Kabullenmeme söz konusu değil. Demokrasi hepimizin hazmettiği, bu bayrak altında toprak bütünlüğü içerisinde yaşamaktır. Sadece bu milleti bölmeye çalışan, bu topraklardaki şehitlerimizin kanlarını yerde bırakanları burada... Burada yapmayın yok öyle bir şey, yok öyle bir şey" ifadelerine yer verdi.

Kınama

“Doğal mirasımızı en etkin şekilde koruyarak dünyaya tanıtacağız” “Doğal mirasımızı en etkin şekilde koruyarak dünyaya tanıtacağız”

Editör: Ayşen Kolçak