Özel şoför olarak çalışan ve İstanbul Kağıthane ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde muhtar azası olan Özkan Yılmaz (41), 12 Ocak günü Karasu ilçesine geldi. 17 Ocak'ta komşusu ile görüştükten sonra yürüyüş yapacağını belirterek Yalı Mahallesi’nde bulunan evinden ayrılan Yılmaz'dan bir daha haber alınamadı.
karasu_kayip7
Yakınlarının ihbarı üzerine Yılmaz’ın bulunabilmesi için ekipler harekete geçerek, ilçe genelinde arama çalışması başlattı. Dördüncü günde Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma (DEGAK-18) Özel Timi, Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Dalgıç Timi ile Karasu Kolluk Destek Tim Komutanlığı da denizde ve karada arama faaliyetlerini sürdürüyor.  Bölgeye gelen Akçakoca Kolluk Destek Timinin de katıldığı arama çalışmalarında şu ana kadar herhangi bir ize rastlanmadı. 
karasu_kayip3
Hürriyet Mahallesi Muhtarı Hasan Yaldız ve Özkan Yılmaz'ın arkadaşları, aileye destek olmak için İstanbul'dan Karasu'ya geldi. Hürriyet Mahallesi Muhtarı Hasan Yaldız, "Salı günü sabah 9.00 gibi burada görülmüş ve o saatten sonra bir daha kendisinden haber alınamamış. Ailesine destek amaçlı geldik. Tüm ekipler elinden gelen gayreti gösteriyor. İnşallah sağ salim bulunacak" dedi.

karasu_kayip4

karasu_kayip5

karasu_kayip6