AFET YÖNETİMİ EĞİTİM MERKEZİ
Başkan Ekrem Yüce, yapımına başlanan ve yapım ihaleleri gerçekleştirilen projelerin detaylarını ise şu şekilde paylaştı:
“Deprem konusunda kentsel dönüşüme verdiğimiz destek kadar hemşerilerimizin her türlü afete hazır olmaları konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim vaatlerimizden birisi olan 'Güneşler Afet Yönetimi Eğitim Merkezi ve İtfaiye Binası' projemizi hayata geçiriyoruz. Bu projemiz sayesinde; hemşerilerimizde afet bilincini üst düzeye çıkartıyor, şehri olası afetlere karşı hazırlıyor ve afet yönetim altyapısını güçlendiriyoruz. Yarın saat 14.00’te lansmanını gerçekleştireceğimiz projemizin şimdiden Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

TIP MERKEZİ
YENİ TIP MERKEZİ
Hemşerilerimiz için sosyal aktivitelerden mimariye, tarımdan spora, eğitimden sağlığa birçok alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehrimizde sağlık alanında faaliyet gösteren önemli kuruluşlardan birisi de Tıp Merkezimizdir. Polikliniklerimizde her gün yüzlerce hastaya kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunuyoruz. Tıp merkezimizin daha verimli olabilmesi için yeni bir poliklinik yapacağımızın müjdesini vermiştik. Çalışmalarına devam ettiğimiz tıp merkezimiz; inşaat alanı yaklaşık 3 bin metrekare olup 3 katlı ve betonarme olarak tasarlanmaktadır. Polikliniğimizin yapısı, acil birimi ve poliklinik birimleri ile birlikte, yeni yaptığımız Sakarya Ticaret merkezi ile AKOM binamızın arasına yapılacaktır. Projemizin ihalesi gerçekleşmiştir. Yer teslimi en kısa zamanda yapılacaktır. Sakarya’mıza, hemşerilerimize hayırlı olmasını dilerim.

KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ1
KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ
Müjdesini daha önceden verdiğimiz 1000 Kişilik Kongre ve Kültür Merkezimizden de bahsetmek isterim. Yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alanlı merkezimizde; 1000 kişilik oturma kapasiteli toplantı ve seminer salonu, fuaye alanı, idari ofisler yer alacak. Kongre ve Kültür merkezimizi Bölge Adliye binamızın yanına Uçak kıraathanemizin karşısına yapacağız. Sosyal donatıları olan bu kongre merkezimizin yan tarafına inşallah Büyükşehir Belediyemizin yeni hizmet binasını inşa edeceğiz. Kongre ve Kültür Merkezi projemizin ihalesi gerçekleşmiştir. Yer teslimi en kısa zamanda yapılacaktır. Hayata geçirmek için kolları sıvadığımız bu projemizin de Sakarya’mıza, hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum.

GÜNEŞLER AFET EĞİTİM VE İTFAİYE
BOTANİK VADİSİ
Şehrimizin adeta cennetten bir köşesi olan Sakarya Botanik Vadisine de değinmek isterim. Sakarya Botanik Vadisinde nam-ı diğer cennet vadisi; Karasu’nun Denizköy Mahallesinde toplam yüzölçümü 20 bin metrekare alan üzerinde bulunmaktadır. 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan projemizde; 3 bin 200 metrekare koleksiyon bahçesi, 200 metrekare sera, 640 metrekare sosyal tesis, yeşil alanlar, dinlenme alanları bulunacak. 40 milyonluk bu projemizin de ihalesi tamamlanmıştır. Tıbbi ve aromatik bitkilerin, ilaç sanayi başta olmak üzere kozmetik sanayisinde kullanılacağına ve yurt dışına satışı ile ülke ekonomisine katkılar sunulacaktır. Tarımsal ürün çeşitliliğinin artmasıyla yeni pazarların açılmasını sağlayacak, üreticilerimizi destekleyecek ve Sakarya’mızı tarımda marka şehri haline taşıyacak botanik harikası bir bölgedir. 

BOTANİK PARK1