"HUKUKİ İŞLEMLERE GİDECEĞİZ"
Başkan Ali Ak, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “1 Ekimden itibaren yürürlüğe girecek haftanın bir günü kapanma olayı bu tatil kararını isteyenler acaba AVM’leri de kapsamında veya olmadığını biliyorlar mıydı. AVM’ler kapsam dışı kalırlarsa hukuki işlemlere gideceğimizi belirtmek isterim. Yönetmelik varsa herkes için uygulanmalı. Yoksa bu yönetmeliği kimse tanımaz. Öyle bir yönetmelik öyle bir yasa çıkarın ki esnaf ayrımı olmasın. Eğer bunları yapamıyorsanız bırakın esnafı isteyenler açsın isteyenler kapasın.

"BASİTE ALINACAK BİR CAMİA DEĞİL"
Kuaför güzellik camiasını öyle basite alınacak bir camia olmadığını yeri ve zamanı geldiğinde büyüklüğünü göstermesini bilir. Bakıyorum da yönetmelik açıklandığında sevinçten göbek atan yöneticiler kabuğuna çekilmiş vaziyetteler. Herhalde sevinç oynamaları yordu ki kendilerini dinlenmeye almışlar kabuğunuzdan çıkıp kimsenin tesiri altında kalmadan mesleğe ve meslektaşlarınıza sahip çıkın ki ağırlığınız hissedilsin.”

"HERKES BAKSIN KENDİ CAMİASINA"
Başkan Ak, ayrıca bazı başkanlara da sitem ederek, “Bazı başkan arkadaşlar benim rüya aleminde olduğumu düşünüyorsa bir tavsiyem var arkadaşlara ben en azından sizin gibi bir başka oda başkanının yalakalığını ve uşaklığını yapmıyorum rüya görmek güzeldir en azından kimsenin boyunduruğuna girmeden meslektaşlarıma hizmet veren meslektaşlarıma hizmet vermekteyim onlara tavsiyem kendi başınıza karar vermeyi öğrenmeniz bu hayatta bir tek kendimden eminim geri kalana ne vekil nede kefilim herkes baksın kendi camiasına. Çok bilen başkanlara tek tavsiyem rüya aleminde gezmek güzeldir... Saygılarımla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.