SORGULAMA İŞLEMLERİ

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yanıt buldu. YÖK tarafından yapılan açıklamada YKS ek tercih sonuçlarının 17:30'da açıklanacağının duyurulmasının ardından sonuçlar erişime açıldı. YKS tercih sonuçlarının erişime açılması ile adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sorgulama işlemlerini yapabilecek.

SONUÇLAR AÇIKLANDI!

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 7-13 Eylül tarihleri arasında başvuruları alınan ek tercih işlemlerinin ardından adaylar merak içerisinde tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. YKS ek tercih sonuçları az önce ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar YKS ek tercih sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecek.

NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan tarihe ve ilgili belgelere göre işlem yapacaktır.