ANLATMA FIRSATI

Hem kadın girişiminin desteklenmesi hem de bağımlılıkta kadınların yadsınamaz rolüyle Yeşilay Sakarya Şubesi, Kadın Komisyonu Başkanı ve komisyon üyeleriyle birlikte stand faaliyeti yürüterek şehrin kadınlarına yönelik bilgilendirme ve tedavi kanallarını anlatma fırsatı buldu.

3-201

BAĞIMLILIKLARDAN UZAK

Aktif çalışmalarıyla şehirde faaliyetlerini sürdüren Yeşilay ve Kadın Komisyonu modadan, alışverişe dair önemli kadın girişimcilerin bulunduğu Feyfest’te, kadınların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Buna kayıtsız kalmayan ve desteğini her defasında gösteren kadın girişimciler Yeşilay’a özverili çalışmaları ve bağımlılıklardan uzak kadınlar için mücadelelerinde katkı olması için bağış yaptılar.

2-214

SOSYAL HİZMET DESTEĞİ

Bağımlılıkla mücadelede psikolojik rehabilitasyon ve sosyal hizmet desteği veren Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Sakarya’da ücretsiz bir şekilde tütün, alkol, madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı konularında çalışmalarına devam ettiği belirten Yeşilay Kadın Komisyonu üyeleri herkesin rahatlıkla randevu alarak merkezlerinde tedavi olarak sağlıklı bir hayata kavuşabileceklerini vurguladılar.