DOKTORLUK İZNİNİ ALDILAR

Üniversitenin 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis,  SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Abdulkadir Altınsoy, SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay ve dekan yardımcıları ile akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

DSC_1119-1-scaled

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, protokol konuşmaları gerçekleşti. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al konuşmasında, “Bir takım meslekler kadimdir. Evrenseldir. Dünya’nın her yerinde geçerlidir. Doktorluk mesleği de böyledir. Bugün mezun ettiğimiz öğrenciler artık doktorluk iznini aldılar. Sizler, yaradılış gereği biricik olan hayatlarımızı daha kaliteli hale getiriyorsunuz. Dolayısıyla sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi. Rektör Prof. Dr. Al, Tıp Fakültesine verdiği önemin altını çizerek, “Sakarya Üniversitesi artık kimliğiniz bir parçası oldu. Ömür boyu bu gururu yaşayacak ve umarım bizlere yaşatacaksınız. Meslek hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

DOKTOR UNVANINA YAKIŞIR DAVRANIN

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Oğuz Karabay, “Tıp Fakültemizde yetiştirdiğimiz 9. mezunlarımızı kutlamak için toplandık. Öncelikle gece gündüz demeden genç doktoralarımızın yanında olan ailelerini tebrik ediyorum. Siz mezunlarımız, adınızın önüne gelen doktor unvanına yakışır davranın; işinizle öne çıkın, hastanızla aranıza iletişimsizlik girmesin, meslektaşlarınıza değer verin.” şeklinde konuştu. Uzmanlık sınavında istedikleri yerleri kazanmalarını dileyerek gelecekte mezunlarını doçent ya da profesör olarak görmek istediğini dile getiren Dr. Karabay, “Üniversitemizin kapısı artık meslektaşımız olarak sizlere her zaman açık. Bizler sizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Vakit artık, memleket sevdasıyla göstereceğiniz çabaları izleme vaktidir.” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

IMG_0418-2048x1366

Tıp Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birincisi Dr. Edanur Aslan yaptığı konuşmada, “Hayalini kurduğum, bu hayale ulaşmak için yıllarca emek verdiğim ve sonunda hekimlik mesleğine ilk adımlarımı attığım yerin, doğup büyüdüğüm yerde bulunan Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi olması beni çok mutlu etti. Bugün bu kürsüde bu konuşmayı yaptığım için çok gururluyum.” ifadelerini kullandı. Hem kendi adına hem de mezun arkadaşları adına, altı yıllık zorlu yolcuklarında yanlarında bulunan tüm ailelere ve hocalara teşekkür eden Dr. Aslan, “Hekimlik bir sanat ve yaşayış biçimidir. Hastalarına şifa olmak için bu mesleği seçmiş tüm arkadaşlarıma, meslektaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

DSC_0959.JPG-adli-dosyanin-kopyasi-2048x1365

ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Tıp Fakültesi birincisi Dr. Edanur Aslan, ikincisi Dr. Ulviyya Guliyeva ve üçüncüsü Merve Nur İnce oldu. Protokol ve hocalar tarafından mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından kepler atıldı. Mezunlar, aileleri ve hocalarıyla fotoğraf çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdiler.