BAŞARI VE SIRALAMA

Sakarya Üniversitesinde, Rektör Prof. Dr. Hamza Al öncülüğünde benimsenen“araştırma üniversitesi” vizyonuna uygun şekilde evrensel başarı ve sıralama kriterleri göz önünde bulundurularak yeni yol haritaları belirlendi.Kurumsal gelişimi dengeli olarak sürdürerek, farklı kapsam ve bakış açısına sahip ulusal ve uluslararası sıralamalarda başarılar elde etmek isteyen Sakarya Üniversitesi,birçok yeniliği hayata geçiriyor.

Ulusal ve Uluslararası Sıralamalar İçin Yeni Yol Haritaları Belirlendi (2)

HIZ KESMEDEN

Sakarya Üniversitesinin ulusal ve uluslararası alanda daha da güçlü hale geleceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Hamza Al, “Üniversite olarak, araştırma üniversitesi vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu hedefimiz dünyada genel kabul gören kriterler üzerine kurulu. Üniversite olarak çok güçlü bir akademik ve idari kadroya sahibiz. Temel amacımız içimizdeki bu büyük potansiyeli ortaya çıkarmak. Bu alanda yürütülen çalışmaları birey bazlı değil,  üniversitemizin bütünüyle dahil olacağı şekilde yürüteceğiz. Sıralamalarda daha da görünür hale gelebilmek için yol haritamızı, araştırma üniversitesi vizyonumuzla eşleştirdik” dedi.

Ulusal ve Uluslararası Sıralamalar İçin Yeni Yol Haritaları Belirlendi (1)

İŞBİRLİKLERİ

Sakarya Üniversitesi;Eğitim-Öğretim, Ar-Ge, Teknoloji, Araştırma Dekanlığı, Güçlü Bilişim Altyapısı, Üniversite-Sanayi işbirlikleri gibi temel faaliyetlerinin yanı sıra Yeşil Kampüs, Engelsiz Üniversite, Trafik ve Estetik, Karbon Ayak İzi, Sıfır Atık, Toplumsal Katkı, Sürdürülebilirlik gibi pek çok konuda da hassasiyetini ortaya koyarak önemli çalışmalarda bulunuyor. Sıralamalardaki pozisyonunu koruyarak ilerleme kaydeden SAÜ;URAP, TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi gibi ulusal sıralamaların yanı sıra, uluslararası THE Dünya, THE Impact, QS, CWUR, CWTS, SCIMAGO, US News, Webometric, Greenmetric sıralamalarında da yer alıyor. Sıralamalarda dikkate alınan veriler genellikle ilan edilen yıldan 2 yıl öncesine ait olduğundan dolayı üniversitelerin performanslarının bu bakış açısıyla değerlendirilmesi gerekir.

Sakarya Universitesi (Large)