"GÜÇLENEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"
Meclis toplantısının açılış konuşmasına 2023 yılının tüm insanlığa hayır ve bereket getirmesini temenni ederek başlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Türkiye Yüzyılı’na vurgu yaptı. Başkan Gündoğdu, Cumhuriyetin 100. yılında son 20 yılda Türkiye’deki değişim, gelişim ve dönüşüme dikkat çekti.

Türkiye için hep birlikte omuz omuza mücadele edeceklerini söyleyen Başkan Gündoğdu, “Gayemiz ilçemizi güçlü ve müreffeh bir şekilde inşa ederek geleceğe hazırlamak. Ferizli Belediyesi olarak Türkiye Yüzyılı’na hep birlikte hazırlanıyoruz” dedi.

Yeni ve güçlü Türkiye’nin mimarı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yerli ve milli üretimde yapılan eser ve hizmetlere değinen Başkan Gündoğdu, “2053 ve 2071 vizyonlarımızı da Türkiye Yüzyılı'nın inşası yolundaki en önemli basamakları olarak görüyoruz” dedi.

IMG_4076 (Large)
ŞEHİT SİNAN ATEŞ UNUTULMADI
Ankara'da hain silahlı saldırı sonucu şehit edilen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş yad edildi. Ferizli Belediyesi olarak üretken ve gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerine vurgu yapan Başkan Gündoğdu; “2022 yılında Kapalı Pazaryeri başta olmak üzere Ferizli Belediyesi olarak ilçemizin ihtiyaç duyduğu birçok projeyi hayata geçirdik. Gönül ve üretken belediyecilik anlayışıyla, üzerimize düşen tüm görev ve sorumlulukları yerine getirmek için gece gündüz çalıştık. Hizmetleri en ücra köşelere kadar götürmeye gayret ettik. Her bir vatandaşımızın sorununu çözmeye çaba gösterdik. 2023 yılında da büyük bir aşk ve hizmet tutkusu ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin sözcüleri de yeni yıla ilişkin iyi dileklerini iletti.

IMG_4072 (Large)
GÜNDEM MADDELERİ
Gündemin birinci maddesinde Pazar Yerleri Yönetmeliği ile ilgili hazırlanan 27 Aralık 2022 tarihli hukuk komisyon raporu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde 2023 yılı için meclis toplantı günü ve tatil ayı belirlendi. 2023 yılında da meclis toplantı günü her ayın ilk haftası Pazartesi günü olarak, tatil ayı ise Ağustos olarak kararlaştırıldı. Üçüncü madde belediye zabıta müdürlüğünde görev yapan zabıta personelinin fazla çalışma ücreti belirlendi.

IMG_4069 (Large)
PERSONEL ÜCRETLERİ BELİRLENDİ
Dördüncü maddede 5393 sayılı belediyeler kanununun 49. Maddesine istinaden 2023 yılında çalıştırılması planlanan tam zamanlı ve kısmi zamanlı personelin ücreti belirlendi. Beşinci maddede Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nce yol yapım ve bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere Erenler Belediyesi’nden toprak yol silindiri iş makinasının bedelsiz devir alınması ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi. Altıncı maddede Ferizli Belediyesi hizmetlerinde kullanılmak üzere araç alınması ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.

DİLEK VE TEMENNİ
Yedinci ve son madde de ise yeni dönem denetim komisyon üyeleri belirlendi. Yapılan gizli oylama sonucunda, komisyonda AK Parti'den Mehmet Tunç, Kemal Şahintürk, Muharrem Solak MHP’den Mustafa Yayla ve İyi Parti’den Mehmet Deniz yer aldı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, alınan kararların Ferizli’ye hayırlı olmasını dileyerek hassasiyetlerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür etti. Toplantı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.