Sakarya’da aşırı sıcakların yaşandığı son günlerde özellikle hava karardıktan sonra ortaya çıkan sivrisinek ve karasinekler, hayatı olumsuz etkiliyor. Vatandaşlar, “Hem şehir merkezinde hem de ilçelerde sineklerden oturamaz olduk. Yaz keyfini yaşayamadık. Her yerimiz yara oldu” diye tepkilerini dile getirdiler.

OLUMSUZ ETKİLİYOR
Sakarya’da aşırı sıcakların yaşandığı son günlerde özellikle hava karardıktan sonra ortaya çıkan sivrisinek ve karasinekler, hayatı olumsuz etkiliyor. Vatandaşlar, sineklerin her yeri sardığını belirtip, önlem alınmasını istedi.  Sakarya’da yaz aylarında görülen sivrisineklere, bu yaz etkili olan aşırıcı sıcaklarla birlikte karasinekler de eklendi. Özellikle havanın kararmasından itibaren kenti basan sinekler, yaşamı olumsuz etkilemeye başladı.

Geyve’de bir mahalle daha kesintisiz içme suyuna kavuşuyor Geyve’de bir mahalle daha kesintisiz içme suyuna kavuşuyor

VATANDAŞ TEPKİ
Sineklerle yeteri kadar mücadele edilmediğini savunan vatandaşlar, “Artık gece gündüz fark etmiyor. Sineklerden dışarıda oturamaz olduk. Kapı, pencere açamıyoruz. Sıcak havalarda evimizde bir havalandırma yapamıyoruz. Sineklerin ısırdıkları yerler zamanla yara oluyor. Belediyeye, yetkili her kimse onlara sesleniyoruz. Bu soruna çözüm bulsunlar. İlaçlama yetersiz kalıyor bence. Ya da ilaçlar fayda etmiyor. Özellikle Yahyalar Mahallesi’nde bu sorun çok yaşanıyor” dedi.  / Medyadetay.com