“Birliktelikle şehrimizi gelecek hedeflerine ulaştıracağız” “Birliktelikle şehrimizi gelecek hedeflerine ulaştıracağız”

AK Parti’de yerel seçimlerde yaşanan başarısızlığının ardından MYK olağanüstü toplanıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak MYK’da ilk gündem yerel seçimin muhasebesi olacak. Erdoğan'ın AK Parti’nin seçim başarısızlığının faturasının kesileceği isimler ise belli oldu.

HEDEFTEKİ İLK İSİM ALİ İHSAN YAVUZ
Elips Haber'den Muhammed Vefa'nın haberine göre, AK Parti Genel Merkezi’nde teşkilat, yerel yöneticiler ve parti tabanı tarafından istifası en fazla istenilen isim Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz oldu. Yavuz’un aynı zamanda Sakarya’da farklı alanlara müdahale etmesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da tepkisine yol açtığı belirtiliyor.

PARTİNİN MEDYA BİRİMİ DEĞİŞECEK
Kulis bilgilerine göre AK Parti medya tanıtım biriminin tamamen görevden alınması bekleniyor. Bu kapsamda Ertan Aydın, Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya, Yusuf Ziya Yılmaz’ın görevden alınacağı kaydediliyor.

YAZICI SÜRPRİZİ BEKLENİYOR
Ayrıca Hayati Yazıcı’nın kendi isteğiyle "görevden affını" Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacağı da belirtilirken Elips Haber'in ulaştığı bilgilere göre AK Parti’de “görevden affı” istenilen isimler ise şöyle olacak:

• Ali İhsan Yavuz

• Ertan Aydın

• Erkan Kandemir

• Fatma Betül Sayan Kaya

• Yusuf Ziya Yılmaz

• Medya Tanıtım Birimi

Kaynak: https://www.elipshaber.com/elips-haber-ulasti-ak-partide-istifasi-istenilen-isimler