Ali İnci milletvekili kaydını yaptı Ali İnci milletvekili kaydını yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, önde oldukları sandıkların verilerine itirazla engel konduğunu iddialarına, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’dan cevap geldi.
İtiraz için aceleleri olmadığını söyleyen Yavuz, “Panik havası içinde gelişigüzel şekilde kurumları suçlamanın anlamı yok. Madem siz sandıkta olup bitenin sonucunu herkesten önce bileceksiniz o zaman sizin öngörünüz olması gerekir. Bizim de sandıktan aldığımız bilgiler var. Hepsinden öte; bizi bağlayacak olan, herkesi bağlayacak olan ıslak imzalı sandık sonuç tutanakları ve bu tutanakların ilçe seçim kurullarına yansıması ve birleştirme tutanaklarına dönüşmesiyle gerçek fotoğrafın ortaya çıkmasıdır. İtirazlar ediyor AK Parti ve itirazlar sebebiyle bizim önde olduğumuz sandıklar yansımıyor deniyor. Hayır, bu itirazlar çok uzun zaman almaz. Çok da fazla itiraz yok. Bundan sonra daha ziyade olacak, geçersiz oylara ilişkin. Bunun için de acelemiz yok. Salı günü saat 15.00'e kadar her parti sandıkta olup bitenle ilgili itirazda bulunabilir” dedi.
Yavuz ayrıca, hem Milletvekilliği seçiminde hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık ara önde olduklarını da söyleyerek, “Meclis tablosu, bizim simülasyonlarımıza baktığımızda çok net bir Cumhur İttifakı'nı görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de önde olduğumuzu çok net görüyoruz” diye konuştu.