Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu

“SAĞLIK İÇİN KAPLICA”

Son olarak bahar dönemini tamamlayan “Sağlık İçin Kaplıca” programıyla yaşlılar, engelliler, şehit yakınları, gaziler ve onların aileleri harika bir tatil yaptı. Taraklı’da termal otelde Başkan Yüce’nin talimatıyla satın alınan devre mülklerde kaplıca tatili yapan vatandaşlar, günlük stresten uzakta huzurlu bir tatil yaptı.

1-879

BAHAR DÖNEMİNDE BİN 800 AİLE

YADEM’in sağlıklı bir yaşam için yılın belirli dönemlerinde organize ettiği kaplıca tatili imkanından bu yılın sadece bahar döneminde 128 aileden 326 vatandaş yararlandı. Bu sayı ilk günden bu yana ise bin 800 vatandaşa ulaştı. Büyükşehir, YADEM’e kayıtlı aileleri Taraklı’daki otelde karşılayarak tatil sonuna kadar tüm ihtiyaçlarında yanlarında oldu.

9-111

“SON ELE UZANANA KADAR…”

Büyükşehir YADEM’den yapılan açıklamada, “Yaşlılarımız, engellilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve onların aileleri için tatil organizasyonumuza ara vermeden devam ediyoruz. Yılın 4 farklı döneminde otobüslerimizle merkezimizden hareket ediyor, binlerce aileyi termal tatilde ağırlıyoruz. Kaplıcayla sağlıklı ve huzur dolu bir tatil imkânı bulan vatandaşlarımız stresten arınıyor ve toplum içindeki yerini güçlendirerek sosyalleşiyor. Sakarya’da bize ihtiyaç duyan, el uzatmadığımız tek bir yaşlı kalmayıncaya dek çalışmaya, onların yanında olmaya devam edeceğiz” denildi.

5-360

TERMAL TATİL KAYDI

YADEM yetkilileri, termal tatil için kayıtların dönem öncesinde yapıldığını ve şartları karşılayan tüm vatandaşların 444 4 054 hattını arayarak veya Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne ulaşarak kayıt yaptırabileceğini belirtti.

4-4742-654