Adapazarı Camili Mahallesinde 5 Ekim 2023 tarihinde meydana gelen olayda, İ.A. kendisini aldattığını düşündüğü eşi Tansu A.'yı ve görüştüğü B.Y.T'yi silahla yaralamış, Tansu A. iki gün sonra hayatını kaybetmişti. Olayın ardından polise teslim olan İ.A ise cezaevine gönderilmişti.
Tutuklu sanık İ.A., Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesince açılan davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı. Mahkemede Tansu A.’nın annesi, taraf avukatları ve sanık yakınları hazır bulunurken, Tansu A.'nın babası ise duruşmaya bulunduğu ilden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile (SEGBİS) katıldı.
Savunması için söz hakkı verilen İ.A., eşi Tansu ile 2014 yılında evlendiğini ve 2 çocuğunun olduğunu belirterek, “Eşimin eski telefonunu kullanıyordum. Olay günü fabrikada çalışırken telefon kasmaya başladı. Bazı uygulamaları silerken eşimin başkasıyla birlikte olduğu cinsel içerikli videolarını gördüm ve hemen eve geldim. Çocuklar evin önünde oynuyordu, eşimi arabayı aldım, evden uzaklaştık ve bir yerde durduk. Beni aldatıp aldatmadığını sordum. İlk başta inkar etti. Videoları gösterince de bir kerelik bir hata olduğunu, B.Y.T.'nin görüntüleri izinsiz çektiğini, tehdit etmesi üzerine ilişkiye devam ettiğini ve pişman olduğunu söyledi” dedi.
Yasak Ask Cinayeti3
“Pişmanım”
Aldatıldığını öğrendiğinde boşanmak istediğini ifade eden sanık İ.A., “Eşim yüzleştirmek için B.Y.T'yi aramak istedi, ben de 'tamam' dedim. Yola çıktık. Yolda B.Y.T.'nin tehlikeli biri olduğunu söyleyince evden silahı aldım. İlk başta B.Y.T. telefonu açmadı. Eşimi ağabeyine bırakmak için yoldayken B.Y.T. aradı ve bize olay yerini tarif etti. Olay yerine gittiğimizde araçların arasından birinin bize doğru geldiğini gördüm. O esnada eşim direksiyona sarıldı, boğuşurken arabayı çarptık ve aşağı indim. B.Y.T. bana doğru gelirken elini sağa beline doğru atınca ateş ettim. Şahıs aracın arkasına düştü ve kalkarak kaçmaya çalıştı. O sırada eşim telefonu alıp kaçmaya çalıştı, ayaklarına ateş ettim. Yere düştü başka bir şey yapmadım. Telefonu aldım araca bindim eve doğru yola çıktım. O sırada 112'yi arayarak eşimi ve sevgilisini Camili mezarlık mevkisinde vurduğumu, evime de ekip gelmesini söyledim. Yaşananlardan dolayı pişmanım keşke olay yerine hiç gitmeseydim" diye konuştu.

“Öldürmesini kabul etmiyorum”
Tansu A.’nın annesi C.K. ise “Kızımın başka biriyle ilişkisi olduğunu bilmiyordum. Öyle bir şey varsa sanık kızımı evden kovabilirdi, ama öldürmesini kabul etmiyorum. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu. Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamını talep ederek, mütalaayı hazırlaması için dosyanın kendisine gönderilmesini istedi. Mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.