Vuslat Platformu, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Önder Karan, Cevat Topraka, Ali Coşkun, Ali Karakaş ve Erenler Belediyesi'nin ev sahipliğinde; "Bu seçim neden önemli" başlığı altında toplantı düzenledi. 
Toplantıya AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya milletvekili adayları Ali İnci ve Çiğdem Erdoğan Atabek, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, eski milletvekillerinden Recep Yıldırım, Hasan Ali Çelik, Cevat Topkara, Ali Coşkun, Ali Karakaş, akademisyenler, siyasiler ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

vuslat_platformu2
Yapılan dua ile başlayan toplantıda, Vuslat Platformu Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı baş danışmanı Hamza Cebeci açılış konuşması yaptı. Cebeci, "Bu millet kendi derdiyle dertleneni asla bırakmaz. Yurtdışında özellikle Ortadoğu'da Cumhurbaşkanımız çok seviliyor ve bizlere kıymetini biliniz diyorlar. 2002'de yüzde 35 ile iktidara gelen AK Parti, 20 yılda yapılan bu kadar icraatların karşılığında bu seçimlerde yüzde 70 oy almalıdır. Kapı kapı dolaşıp oy isteyeceğiz. Sakarya'da 8-0 yapmalıyız" dedi.
Toplantı diğer konuşmacıların alanlarında verdiği bilgilerin ardından sonra sona erdi.

vuslat_platformu3