"Yüzde 25'i kim taktı ki!" "Yüzde 25'i kim taktı ki!"

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Sakarya Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Volkan Toker de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak saldırıya tepki gösterdi. Başkan Toker, paylaşımında veteriner hekimlerin de sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınması gerektiğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

"DARP EDİLMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Samsun İli İlkadım İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğünde görev yapan 3 Veteriner Hekim meslektaşımız kamuyu korumak adına çalışırken, kendini bilmez arıcıların haksız bir kazanç elde etme arzusuyla sahip oldukları kovan sayısından daha fazla kovanları varmış gibi gösterilmesi isteklerine olumsuz cevap verdikleri için darp edildiler. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken yetkili mercilerin artık sesimizi duymasını talep ediyorum. Biz Veteriner Hekimler hayvan ve toplum sağlığını ayrıca mesleki ve vatani sorumluluğumuz gereği kamunun haklarını korumaya çalışırken darp edilmeye devam ediyoruz.

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI KAPSAMINA ALINMALI

Yetkililer sesimizi duymazdan gelmeye devam ettikçe şiddet olaylarının arttığı ve daha da artacağı aşikardır. Bir kez daha hatırlatmak istiyor ve bu sefer sesimizin duyulmasını bekleyerek yineliyorum. Veteriner Hekimler sağlık çalışanıdır ve biran önce olması gerektiği gibi sağlık sınıfına dahil edilerek, sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmalıdırlar.