Lütfi Bayraktar canlı yayında açıkladı Lütfi Bayraktar canlı yayında açıkladı

 “PAZARTESİ İŞ BIRAKIYORUZ”

Veteriner hekimler, sağlıkta şiddet yasası kapsamına dahil edilmemelerine tepki göstermek amacıyla Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve 56 Veteriner Hekim Odasının aldığı bu karar doğrultusunda 21 Ağustos Pazartesi günü bir günlük iş bırakma kararı aldı. Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Volkan Toker; “Son zamanlarda ülkemiz genelinde Veteriner Hekimlere karşı artan şiddet olaylarına dur demek, Sağlık sınıfının doğal üyesi olmamıza rağmen ülkemizde Sağlık çalışanı sayılmamamız ve Sağlıkta Şiddet yasasına dahil edilmemize karşı tepkimizi dile getirmek için tüm Veteriner Hekimler olarak 21 Ağustos Pazartesi günü iş bırakıyoruz.

Volkan Toker-1

TAMAMI KAPALI OLACAK

Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve 56 Veteriner Hekim Odasının aldığı bu kararla haklı taleplerimizi tüm kamuoyuna duyurabilmek için kritik noktalar ve durumlar hariç 21 Ağustos 2023 Pazartesi tarihinde 1(bir) gün süreyle iş bırakma kararı alınmıştır. Alınan bu karar kapsamında; 21 Ağustos 2023 Pazartesi günü şehrimizde faaliyet gösteren 120 Veteriner Kliniği ve Polikliniğin tamamı kapalı olacaktır, acil ve hayati durumlar ve kliniklerde tedavi altında olanlar hariç hiçbir hayvana Veteriner Hekimler tarafından müdahale edilmeyecek fakat acil ve hayati durumlarda ise telefonla ulaşan tüm hasta sahiplerimizin ve hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verilecektir. Hasta sahiplerimize haklarımızı duyurmak ve talep etmek için aldığımız bu karara gösterdikleri destek ve anlayış için teşekkür eder, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için rutin klinik ziyaretlerini 21 Ağustos Pazartesi günü dışındaki günlerde planlamalarını rica ederiz.

7fd431c4-f219-48ea-b6ea-0f7ab4842279

BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Veteriner Hekimlerin haklı taleplerini dile getirebilmek ve kamuoyuna duyurabilmek adına aldığımız bu karar doğrultusunda 21 Ağustos Pazartesi günü Saat: 12:00’de Veteriner Hekimler olarak Kent Meydanında Basın açıklaması yapacağız ve haklı taleplerimizi yetkililere ve halkımıza duyurmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

2-800