Akyazı'da ana caddeler dahil ara sokaklar çukurlardan adeta patates tarlasına döndü. Yollar onarım beklerken Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, ilçe merkezine 500 bin lira ekran yaptırarak boy boy fotoğraflarını yayınlamaya başladı. 

akyazida_yollar_icler_acisi (1)
Şehrin en büyük üçüncü ilçesi olan Akyazı'da cadde ve sokaklar, bakımsızlık ve ilgisizlikten çukurlarla doldu. Yollar adeta patates tarlasına dönerken, bazı yollarda ise derin çukurlar oluştu. Bazı çukurların içlerine taşlar doldurulurken, bu durum daha tehlikeli bir hal alıyor. Bir yandan çukurlara giren araçlar büyük zarar görürken, bir yandan ise taş sıçramaları büyük yaralanmalara davetiye çıkarıyor.

AK Parti şehirdeki çalışmaları değerlendirdi AK Parti şehirdeki çalışmaları değerlendirdi

akyazida_yollar_icler_acisi (2)
Belediye seçimlerine ise tam 9 aylık bir süre kaldı. İlçe halkı yağmur yağdığında çamur, yazın ise toz içinde kalırken, belediyeye ilgisizliğinden dolayı büyük tepki gösteriyor.

akyazida_yollar_icler_acisi (3)
VATANDAŞ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ!
İnönü Mahallesi sakinleri de aynı dertten muzdarip. Mahalle halkı 4 yıldır sadece bir kamyon asfalt bekliyor. Mahalleli; "Yolların yapılmasından vazgeçtik. Bari çukurlara yama yapılsın. Yeter artık” diye adeta isyan ediyor. 

akyazida_yollar_icler_acisi (9)
YOLLAR ASFALT BEKLERKEN BİNLERCE LİRALIK LED EKRAN!
İlçede yollar asfalt beklerken Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan'ın ise ilçe merkezine 500 bin liraya mal olduğu iddia edfilen bir LED ekran yaptırdı. LED ekranda reklamını yapan Başkan Soykan'a vatandaşların tepkisi ise her geçen gün artıyor.

akyazida_yollar_icler_acisi (8)
"BAŞKAN KENDİ REKLAMININ PEŞİNDE!"
"Cadde ve sokaklarda neredeyse asfaltlanmış yol yok" diyen vatandaşlar; "Seçime 9 ay kaldı ama başkan kendi reklamının peşinde. Vatandaşı düşünen yok malesef. Çukurlardan illallah ettik. Araba kullanmak büyük risk. Çukurdan kaçmak için uğraşıyorsun karşıdan gelen arabanın altına gireceksin. Yavaş gidiyorsun arkadan gelen araba çarpacak. Yayaları mı düşünelim, malımızı mı düşünelim, canımızı mı düşünelim. Böyle sorumsuz bir belediyeciliğin belkide Türkiye’de örneği yoktur" ifadelerini kullanarak belediyeye tepkilerini dile getirdiler.

akyazida_yollar_icler_acisi (6)

akyazida_yollar_icler_acisi (10)

akyazida_yollar_icler_acisi (5)

akyazida_yollar_icler_acisi (4)