Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen onbinlerce kişi, bölgeyi terk ederek başka şehirlere gitti. Sakarya da depremzede vatandaşlara kucak açtı. Şehirdeki KYK’ya bağlı çok sayıda yurt, depremzedelerin kullanımına sunuldu. Berihan Kaldırım, bu yurtlardan biri olan Muhammet Fatih Safitürk Yurdunda misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti. Kaldırım'a bilgi veren Yurt Müdürü Mahmut Aktunç, 670 kişiyi bu yurtta misafir ettiklerini belirterek, yurtta her türlü imkanların yer aldığı barınma hizmetlerinin yanı sıra; ilgili kurum ve kuruluşlarla istişare edilerek onların da desteğiyle rehabilitasyon, psikolog ve pedagog hizmeti de verdiklerini söyledi.

depremzede_ziyaret6
Aileleriyle yurtta kalan okul çağındaki tüm çocukların yakındaki okullara yerleştirildiğini dile getiren Aktunç, yurtta anaokulu, oyun salonu, çeşitli dalların yer aldığı spor salonu ve ücretsiz giyim market gibi imkanlar sunulduğunu da sözlerine ekledi.

depremzede_ziyaret2
Arifiye İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın eşi Şaziye Dınkırcı ve ilgili yetkililerin de eşlik ettiği ziyarette depremzede ailelerle görüşerek bir süre sohbet eden ve taleplerini, ihtiyaçlarını dinleyen Berihan Kaldırım, geçmiş olsun temennisinde bulunurken, yakınlarını kaybedenlere de taziyelerini iletti. Çocuklarla yakından ilgilenen Kaldırım, onlara çeşitli hediyeler verdi.

depremzede_ziyaret5
Asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından ülkemizin her yerinde olduğu gibi İlimizde de çok sayıda depremzedenin misafir edildiğini ifade eden Berihan Kaldırım, yaşanan bu zorlu süreçte depremzede vatandaşlarımız için Sakarya'da misafirperverliğin en hassas ve üst seviyede gösterildiğini ifade etti.

depremzede_ziyaret4

depremzede_ziyaret3