SakaryaVali Çetin Oktay Kaldırım mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Her yeni yıl, umut dolu yeni hedeflere, mutlu, huzurlu ve müreffeh yarınlara ulaşmamız için taze başlangıçlar ve yepyeni fırsatlar sunmaktadır. Bizler de yeni bir yılı daha; kadim değerleri, engin tarihi bakiyesi, muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra, Anadolu’nun müstesna ve asil insanlarının yaşadığı bu benzersiz şehir, Sakarya’mızda karşılamanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz.

Geride bıraktığımız 2021 yılı içerisinde dünyada etkisini sürdüren salgın süreci ve küresel ölçekte yaşanan sorunlara rağmen, huzur şehri Sakarya’mızın potansiyelini, şehrimizin bir Dünya kenti olması, kalkınması, büyümesi, markalaşması, tanıtılması ve dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelmesi için başlattığımız çalışmalarımızda önemli kazanımlar elde ettiğimize inanıyorum.

2022 yılının ilimiz, ülkemiz ve tüm dünya için sağlıklı ve huzur dolu bir yıl olması en büyük temennimizdir. Bununla birlikte yine sıkıntıların sona erdiği, tüm dünyanın özlemini çektiği sağlıklı günlere ulaşarak barış, kardeşlik ve huzur ortamının arttığı bir yıl olmasını diliyoruz. Her anlamda ve her alanda Dünyaya örnek olan, farklı ve değerler üstü medeniyet tasavvuru ve yönetim anlayışıyla bütün insanlığa çok büyük anlam katan ve katkılar sunan, tüm dünya insanlarına kucak açarak şefkat ve merhamet elini uzatan güzel ülkemizin, daha da gelişerek dünyada hedeflediği ve hak ettiği yere gelmesini arzuluyoruz

Aynı bakış açısı, vizyon ve sinerji içerisinde hareket ettiğimiz şehrin tüm aktörleri ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte, yine birlik ve dayanışma içerisinde olmaya gayret ederek Sakarya’mızın huzur ortamını korumaya ve yaşam kalitesi son derece yüksek Dünyanın marka şehirlerinden birisi yapmaya kararlıyız. Bununla birlikte daima övündüğümüz ve Dünyanın en asil ve kalitelisi olarak gördüğümüz insan kaynağımızı daha vasıflı hale getirerek bütün bu düşüncelerimizi elbirliğiyle gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 

Akıllı kent ve ortak akıl konseptiyle yönetilen ve her alanda ileriye dönük daha yaşanabilir, daha rekabetçi, kodları sağlam bir kent inşa etmek, tematik ve odaklı çalışmalarla şehrimizin vizyonunu dünyaya açmak, eğitim kalitesini, yatırım ortamı ve iklimini daha da iyileştirerek gelişen, çeşitlenen ve daha fazla katma değerli hale gelen önemli altyapısıyla üretimde uluslararası ölçekte söz sahibi olmaya aday, kültür, sanat, tarih, doğa, kış, spor, gastronomi ve inanç turizmi gibi alanlarda önemli uluslararası destinasyonlar arasında yer almak hedefiyle çalışıyoruz. Bunun yanı sıra akıllı tarım, akıllı turizm ve yeni nesil sanayi vizyonuyla bu üç ana sektörü birbirini destekler şekilde geliştirerek, en büyük sermayemiz ve hazinemiz olan muhteşem doğamızı koruyarak, inovasyon köyü, yazılım köyü, girişimcilik evleri, kuluçka merkezleri, doku kültürü ve biyoteknoloji merkezleri gibi yeni nesil projeleri hayata geçirerek Ar-Ge, inovasyon, tasarım, nanoteknoloji, metaverse, yazılım, bilişim, biyoteknoloji gibi yeni nesil alanlarda da önemli bir merkez olmak en büyük hedeflerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Hep birlikte karşılayacağımız yeni yılın her türlü sıkıntılardan uzak ve huzur dolu geçmesini temenni ediyor, vatansever, mert, yiğit, misafirperver, alicenap, mukaddesat ve bayrak aşığı Sakaryalı hemşehrilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum."