Taraklı Ankara Caddesi’nde Taraklı Belediyesi’ne ait tarihi bina Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan alınan izin ile tarihi yapı aslına uygun şekilde restore edilmeye başlandı. Kültür Evi olarak restorasyon çalışması yapılan tarihi binada çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Vali Çetin Oktay Kaldırım, tarihi binada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Taraklı Kaymakamı Halis Hacıismailoğlu ve Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile birlikte restorasyon çalışmaları inceleyen Vali Kaldırım, çalışmalarına dair bilgi aldı.

Fy_RHAlXgAMtYgc

Vali Kaldırım daha sonra Vali Kaldırım, İpekyolu güzergahında bulunan "Tarihi Yunus Paşa (Kurşunlu) Camii"nde incelemelerde bulundu,devam eden restorasyon çalışmalarına dair bilgi aldı. Öğretmenevi'ne dönüştürülen tarihi binada da incelemelerde bulunan Kaldırım, Başkan İbrahim Pilavcı'dan belediyenin çalışmaları ve ilçede devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Kaldırım, kent meydanında karşılaştığı çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Fy_RV-ZWAAEJotqFy_RV91XgAMDvdEFy_RV89WYAEP1RRFy_RV-9XgAE-KQpFy_RrvBXwAAuXe9Fy_RmYsWYAAxwz5Fy_RmXVX0AMBGKrFy_RmVpWwAE48amFy_RHAoXoAEwiR4Fy_RHAnXwAQiuG5Fy_RHAmWIAIWiEw