Merkez Bankası faiz kararını dün açıkladı. Altıncı kez faiz yüzde 14’te sabit tutuldu. Kritik karar sonrası altın ve dolarda hareketli dakikalar yaşandı. Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası altın ve dolardaki hareketliliği değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar kurunda düşüşlerin yaşanacağını belirterek gram altın için alım fırsatını açıkladı.
Gram altının 1.000 liranın altına düşeceğini söyleyen İslam Memiş, "1000 lira seviyesinin üzerinde gram altın almam. 1000 lira seviyesinin altına sarkınca kademeli alırım" dedi. 
altin_fiyatlari2-2
“SAKİN OLUN”
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası’nın faiz kararı sorası altın ve dolardaki hareketliliği değerlendirdi. Dolar kurunda düşüşlerin olacağını söyleyen İslam Memiş, gram altın için alım fırsatını açıkladı. Gram altının 1.000 liraya kadar düşeceğini belirten İslam Memiş yatırımcıları uyararak, "Kısa vadede gram altın maksimum 1 ay, ben 1000 lirası seviyesinin üstünü kısa vade için gram atın alımını yatırımcısına tavsiye etmiyorum ama bunu neyi öngörerek söylüyorum; Yukarıda 1050 lira seviyesini öngörerek. Serbest piyasalarda 1040 lira görüldü" ifadelerini kullandı. 

islam_memis

“GRAM ALTINDA DÜŞÜŞ BEKLİYORUM”
"Dolar TL'de öngördüğüm düşüş nedeniyle 1 ay içinde gram altın TL'de 950 lira ile 1000 lira arasında bir dengelenme görebiliriz” diyen Memiş, “Önce 980'i görmek lazım sonra 950 seviyesini görmek lazım. Ama ben kısa vadede maksimum 1-2 aylık süreç içinde 1000 lira seviyesinin üzerinde gram altın almam. 1000 lira seviyesinin altına sarkınca kademeli alırım. 990, 980, 970 vs... makas aralıklarını göz önünde bulundurmak lazım” diye konuştu. 
Hızlı bir toparlanma beklediğini de söyleyen Memiş, “Hiç almamış olanlar, ihmal edenler 950 lira seviyesine kadar değerlendirebilir. Ancak yine bundan sonraki süreçte destek seviyesi test edildikten sonra hızlı bir toparlanma bekliyorum” dedi. 

altin_fiyatlari3-1