Kasım ayının gelmesi ile birlikte sıcaklıklar düştü, yer yer sağanak ve kar yağışı etkili oluyor. Bugün özellikle Doğu ve Orta Karadeniz kıyılarında etkili olan sağanak önümüzdeki günlerde yurdun farklı kesimlerinde kendisini gösterecek, sıcaklıklarda ise keskin düşüş bekleniyor. Sosyal medyadaki tahminleriyle ön plana çıkan Kerem Ökten, "Marmara'da ay ortası sert bir sistem ihtimali var. Kar yapabilecek potansiyelde" diyerek sıcaklık düşüşü için tarih verdi.  

kar_yagisi2
Meteoroloji ve uydu görüntülerini inceleyerek sosyal medya hesabından sık sık takipçilerini uyaran Kerem Ökten, yaptığı paylaşımda, "8 Kasım'dan itibaren Pastırma Yazı sona eriyor. Özellikle ülkenin kuzeyi daha fazla olmak üzere soğuyacağız. Yağışlar da başlıyor. Marmara'da ay ortası sert bir sistem ihtimali var. Kar yapabilecek potansiyelde. Detaylar netleşmedi." ifadelerini kullanmıştı. Ökten'den bir paylaşım daha geldi.

kar_yagisi3
"7 Kasım'da Türkiye'de sıcaklıklar düşmeye başlıyor" diyen Ökten, "8 Kasım'da ise mont giyeceğiz. Ay ortası sert bir sistem ihtimali var. Geldiği taktirde kış moduna geçeceğiz. Ülkenin batısında bile yer yer kar yağışları görülecek" değerlendirmesinde bulundu. Kuzeyde çok güçlü soğuklar biriktirmeye başladığını belirten Ökten, ay ortası Moskova'da sıcaklıkların -10 derecenin altına düşebileceğini söyledi ve ülkemizin de soğuk hava tehdidi altında olduğunu belirtti.