VALİLİK KARARI
Sakarya Valiliği tarafından alınan karar sonrası berberler ve kuaförlerin izin günleri yeniden belirlendi. Erkek berberleri Pazar günleri, kadın kuaförleri ise Salı günü izin yapacaklar. Kararda, “Valilik Makamının 16.09. 2022 tarih ve 78229997 sayılı Kararı ile; 01.10.2022 tarihi itibariyle uygulanmak üzere, Sakarya ili ve ilçelerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan erkek berberlerinin Pazar günü, kuaförler ve güzellik salonlarının ise Salı günleri kapalı olmaları konusunda Karar verilmiştir. Valilik Kararı yazımız ekinde sunulmuş olup bilgi edinilerek gerekli tedbirlerin alınması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim” ifadelerine yer verildi.

CEZASI VAR
Alınan bu karar doğrultusunda uygulama 1 Ocak Pazar günü başlıyor. Şehir genelinde bu Pazar tüm berberler kapalı olacak. Ancak istisnai durumlarda berber ve kuaförlerin dükkanlarını açmalarına müsaade edilecek.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramına denk gelen günlerde dâhil olmak üzere, 1 hafta öncesinde, yeni eğitim-öğretim yılına denk gelen günlerde dâhil olmak üzere; 1 hafta öncesinde, damat tıraşı - gelin başı ve sünnet töreni sahibi için davetiye ile birlikte kayıtlı olduğu Meslek Odasına bilgi verilmesi hallerinde, işyerlerini açabilecek ve mesleklerini icra edebilecekler.

Kolluk kuvvetlerince belgesiz olarak izin günü iş yeri açtığı belirlenen berber ve kuaförlere ilk yakalandıklarında 2 bin 565 lira para cezası kesilecek. Aynı kuralı ikinci kez ihlal edenler ise 5 bin 300 lira ceza ödeyecekler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli poz! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli poz!