Öğrencilerin birçoğu kazandıkları okula yakın konaklama ihtiyaçlarını çeşitli platformlar aracılığı ile karşılamayı başarmış olsa da halen birçok üniversite öğrencisi kendilerine kalabilecek herhangi bir yer bulamamış gibi gözüküyor. 

Bu yıl yapılan araştırmalarda KYK yurtlarının toplam kapasitesinin 5 katı kadar bir başvuru aldığı bilgisi, öğrencilerin konaklama problemini yeterince açıklıyor gibi gözüküyor.

universitev1
Üniversiteli öğrencilerinin artan fiyatlardan dolayı bu yıl içerisinde en çok aradığı kelimeler arasında Öğrenci Apartları yer alıyor. Bu arama davranışını incelediğimiz zaman üniversitelilerin aslında ne kadar mantıklı bir karar verdikleri ortaya çıkıyor. 

Üniversiteliler Doğru Kalacak Yer Seçimini Nasıl Yapmalı?

Doğru Konum Seçimi: Öncelikle ders stresinden biraz uzaklaşmak isteyen her öğrencinin yaptığı şeyler arasında arkadaşlar ile bir yerlerde oturup sosyalleşmek yer alıyor. Bu durumda kaldığımız bir yerin mutlaka merkeze ya da öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği cafe, restoran, eğlence merkezleri vb alanlara yakın olması gerekiyor. Örneğin kaldığımız bir Öğrenci Apartı sosyalleşmek için gideceğimiz herhangi bir yere uzak ise üşenildiği için ya gitmekten vazgeçiliyor ya da birden fazla toplu taşıma aracı değiştirme gereksiniminden dolayı öğrencileri korkutuyor. İşte bu yüzden kalacağımız yerin merkezi bir konumda olması büyük önem taşımaktadır. 

Konumun doğru seçilmesindeki bir diğer önemli konu ise toplu taşımaların bazı bölgelerde belirli bir saate kadar çalışması gerçeğidir. Örnek vermek gerekirse kaldığınız Apart ya da Yurt yürüyerek gidilemeyecek bir konumda bulunuyor ise arkadaşlarınız ile yaptığınız planlarda saat faktöründeki en büyük belirleyici güç toplu taşıma araçlarının son saati olacaktır. 

universitev3
Hangisinin Size Uygun Olduğunu Doğru Seçin!

Konaklamak istediğiniz yeri başında doğru seçmek sizi bir sürü problemden kurtaracaktır. Bu yüzden uzun bir süre geçirmeyi planladığınız Yurdunuzu ya da Apartınızı seçerken aslında sizi nasıl tanımladığını sorusuna gerçek bir cevap bulmanız gerekmektedir. Öğrencilere bir çok konaklama hizmeti veren işletmelerde bir takım katı kurallar bulunabilir bu yüzden öncelikle tercih yaparken fiyattan daha çok bu kuralları incelemenizde çeşitli faydalar görmekteyiz. 

Öğrenci Apartları
Yurtlara göre fiyat olarak daha uygun, istendiği durumda birkaç arkadaşınız ile birlikte aynı odayı paylaşabileceğiniz bu seçimde giriş ve çıkış saatleri bulunmaz. Konakladığınız Apart size bu konuda herhangi bir kısıtlama koymayacaktır. Bu konuyu açıklayacak en güzel durum bir örnekle anlatmak gerekirse şöyle olacaktır;

Arkadaşlarınızla güzel vakit geçirdiğiniz eğlenceli bir ortamda olduğunuzu düşünelim. Dönüş için belirleyici tek güç ya son araba ya da yurdunuza son giriş saati olacağı için eğlenceye istemediğiniz bir zamanda ara vermek, hoşunuza gitmeyecek bir şey olacağı için Öğrenci Apartları kesinlikle en doğru seçimler arasında yer alacaktır. 
Yurtları bu durumda incelediğimiz zaman yemek, servis ve ortak eğlence alanları gibi imkanları olsa da aslında birçok zaman burada yer alan özelliklerin birçoğunu kullanmadan para ödememiz gerekir. Apart seçeneğinde ise kullanmadığınız hiçbir şeye para ödemeniz gerekmez. 

universitev2
Apart seçimi yaparken üniversiteli öğrenciler için geliştirilmiş olan Universitev platformu size konaklamayı düşündüğünüz yerin okula uzaklık bilgisi, paylaşılmış ise fiyat bilgisi, çevresinde yer alan eğlence mekanları ve Apart’a ait çeşitli özellikler gibi bir çok bilgiyi birlikte sunduğu için bakılabilecek en iyi platformlar arasında yer almaktadır.