Vatandaş yama, Belediye Başkanı Soykan reklam peşinde! Vatandaş yama, Belediye Başkanı Soykan reklam peşinde!

DEĞİŞİM” TALEBİ
CHP Sakarya İl Başkanı  Cengiz Çiçek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi," Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Açıklanan sonuca göre Erdoğan 21 yıllık iktidarı süresince, daha önce görülmeyen boyutta, devletin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen ilk kez aday olduğu bir seçimi kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sebep oldukları, ekonomik ve sosyal sorunlarla boğuşan milletimiz nezdinde bu güne kadar işlenmek istenen “kaybetmez algısı” açıklanan sonuçla son bulmuştur.14 Mayıs’ta sandıktan çıkan sonuçla, insanımızın %50’sinden fazlasının “değişim” talebini ortaya koyduğu bir hakikattir.
YENİDEN İNŞAA
Bu sonuçlara göre her şey daha yeni başlıyor. 
Tüm kesimleriyle milletimizde görünen “değişim” kararlılığı ve talebi ortadadır.  İnanıyoruz ki 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı secimlerinde milletimizin ülkemizde yaşanan tüm sorunların aşılması için, tarihi sorumluluğun bilinciyle yapacakları tercihle gerçek manada kalkınmadan, gelişimden, huzurdan ve en çok ihtiyacımız olan kardeşlik hukukumuzu yeniden inşaa edeceklerdir.
BARIŞ VE KARDEŞLİK
Millet ittifakı partileri olarak hiçbir toplumsal talebe, halkımızın iletmek istediği mesaja kayıtsız kalmamız mümkün değildir.
İktidar, halktan gelen mesajları algılayabilme yeteneğini kaybetmiştir.
28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda, milletimizin tercihiyle Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde inanıyoruz ki ilimizde ve ülkemizde barış ve kardeşlik kazanacaktır.