PROVOKASYONA UMUT BAĞLAMAK

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin yarınları için söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın derdine derman olamayan, sayılı günleri kalan tükenmiş, saldırgan bir iktidarla karşı karşıyayız. Demokratik yollarla seçim kazanamayacağını gören iktidar partisi ve mensupları her gün farklı provokasyonlarla, partimize ve genel başkanımıza alçakça saldırmaktadır. Türkiye'nin yarınları için söyleyecek sözü kalmayan, vatandaşın derdine derman olamayan, sayılı günleri kalan tükenmiş, saldırgan bir iktidarla karşı karşıyayız. Siyasi nezaketten, ahlaktan ve vicdandan nasibini almamış müfteriler; yalan, iftira ve karalama kampanyası ile bu seçim sürecini kendilerine yakışır biçimde sürdürmeye devam etsinler. Biz ise vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, ülkemizi aydınlık bir Mayıs sabahına kavuşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, seçimleri kaybedeceğini anlayan siyasal iktidar, toplumu geren, kutuplaştıran provokasyonlara umut bağlayacak kadar acze düşmüştür.

FETÖ KARALAMASI

Kendisine oy vermeyen, farklı düşünen herkesi ‘’Terörist, FETÖ’cü’’ diye karalayan bu zihniyete en büyük cevabı milletimiz sandıkta verecektir. Halkımız kavgadan, şiddetten ve nefret dilinden usanmış; huzura, barışa ve adalete susamıştır. Baskının, zulmün son bulmasına; özgürlüklerin egemen olmasına az kaldı. Demokratik hukuk devletini temelinden çürütenlere, parti devletini inşa edenlere, Türkiye Cumhuriyeti devletini bir şahıs devletine dönüştürmek isteyenlere milletimiz 14 Mayıs’ta çok güzel bir demokrasi dersi verecek.

6'lı masa sona erdi! 6'lı masa sona erdi!

BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ

Bizi ayrıştırmak, kutuplaştırmak isteyen bu adaletsiz düzeni 14 Mayıs’ta Demokratik hukuk devletine, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarla birlikte değiştireceğiz. Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; Cumhuriyet Halk Partili kadrolar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sevgi, barış ve kardeşlik dilini kullanmaya devam edecektir. Öte yandan aynı kadrolar her türlü provokasyona ve saldırıya karşı tüm örgütü ile mücadele edecek ve bu faşizan baskıya asla boyun eğmeyecektir. Halkımızın ferasetine güveniyoruz. Sağduyu kazanacak, sevgi kazanacak, Türkiye kazanacak. Milletimizin desteği ile bu karanlık dönemi kapatıp Türkiye’ye baharı getireceğiz."