Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en şiddetli depremi için tek yürek oldu. İlk olarak dün gece 04.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 şiddetinde bir deprem yaşandı. Ardından öğle saatlerinde 7.6 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi. Toplamda 10 il, sarsıntıdan etkilenerek adeta enkaza döndü. Devletin tüm imkanları ise ilk andan itibaren afet bölgelerine seferber edildi.

1-547

AĞIR KAYIPLAR VERİLDİ

Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de olmak üzere şimdiye kadar 2 bin 921 vatandaşımız hayatını kaybetti. 24 saatin geride kaldığı arama-kurtarma çalışmalarında, mucize kurtuluşlar art arda yaşanmaya başladı.

2-408

SEFERBER OLDU

Türkiye'nin kahraman askeri, sivil yardım kuruluşları ve tüm kolları bölgelere akın ederken, binlerce gönüllü de harekete geçti. Depremin ardından afet bölgesine ulaşmak isteyen yurdun dört bir yanındaki binlerce gönüllü, otobüs terminallerine, havalimanlarına koştu. Burada gönüllülerin oluşturduğu yoğun kalabalık ise görenleri duygulandırdı.