Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda, en fazla işçi kayıtlı örgüt olduğu için işçileri temsilen bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, dün gece Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına konuk oldu.

Altaylı'nın sorularına yanıt veren Atalay, maaşı ve mal varlığı ile ilgili bilgileri de ilk kez açıkladı.

İkramiyesiz 25 bin 750 lira!
Türk-İş Genel Başkanı Atalay, programda maaşının 25 bin lira 750 lira olduğunu belirterek, kurumun imkanlarını kısıtlı kullandığını, ikramiye almadığını ve lüks bir yaşantısı olmadığını belirterek mal varlığı ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"Her zaman işçiye yakınım. Hiç ikramiye almıyorum. 25 bin 750 lira maaşım var.

Bir evim var
Türkiye'nin hiçbir yerinde Adapazarı dışında evim yok. Ankara'da, İzmir'de, Antalya'da evim olmadı. 48 yaşında kaloriferli ev gördüm hayatımda.

Bir dükkan hissem var
Afyon'da bir dükkan hissesine girdim 2 bin 500 lira kira alıyorum. Ne bankada param ne de arabam var. Hiç bisikletim bile hayatımda olmadı. Bunu sendikacı arkadaşlarım bilir, Adapazarlılar bilir. Ödemiş'teki adam ne bilsin. Her ay Türk-İş'ten temsil giderim var. Haftada 15 gün 10 tane düğüne gidiyorum.

Temsil gider haklarımı kullanmıyorum
Her ay temsil gider hakkım var. Hayatımda hiç kullanmadım. Harcırahlarımı hayatımda kullanmadım. Aksi kanıtlansın Türk İş'e gelmem, Adapazarı'ndaki evimden çıkmam."