Arifiye'de Karıncalı Dede Türbesi'nde yaşanan toprak kaymalarının önüne geçmek amacıyla istinat duvarı yapım çalışmaları başladı.

Ferizli’ye 6 bin metrelik yeni içmesuyu hattı Ferizli’ye 6 bin metrelik yeni içmesuyu hattı

Son günlerde vatandaşlar tarafından Karıncalı Dede Türbesine ulaşım konusunda yapılan başvurulara kayıtsız kalmayan Arifiye Belediyesi, Türbeye giden yolda herhangi bir toprak kaymasının yaşanmaması amacıyla istinat duvarı çalışması başlattı. Vatandaşların türbeye herhangi bir problem yaşamadan daha konforlu bir yoldan gitmesini hedefleyen Arifiye Belediyesi istinat duvarının tamamlanmasının ardından yolun tadilat işlemi yapılacak.

İstinat duvarı yapımı başladı
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; “İlçemiz Ahmediye Mahallesi E-25 Karayolu kenarında, yüksek bir kayanın üzerinde bulunan Karıncalı Dede Türbesi, vatandaşlarımızın çok sık ziyaret ettiği noktalardan biri. Yağmur sularının neden olduğu toprak kayması sonucu yolda bozulmalar oluşmuştu. Vatandaşlarımızın yolun yapımı konusundaki yoğun talepleri sonucu istinat duvarı yapım çalışmalarımız başladı. İstinat duvarının tamamlanmasının ardından, yol yapım çalışmalarımızda başlayacak. Kısa bir süre içerisinde yolu hizmete sunmayı amaçlıyoruz” dedi.