YADEM konferanslarında yeni dönem başlıyor YADEM konferanslarında yeni dönem başlıyor

Alınan bilgilere göre TÜRASAŞ’ta yıllardır lojman bekleyen personel, lojmanları resmen işgal eden bazı imtiyazlı kişiler yüzünden sıkıntı çekiyor.
Hali hazırda TÜRASAŞ lojmanlarında emekli olduğu halde lojmanını boşaltmayan bazı kişilerin olması, bazı lojmanların adeta saltanat gibi babadan oğla geçmesi ve hatta Adapazarı’nda bir ve daha fazla evi bulunup bu evleri kiraya verip TÜRASAŞ Lojmanlarında kalanların olması lojman sırası bekleyen personel arasında huzursuzluk çıkardı.
Lojman sırası bekleyenlerin TÜRASAŞ’ta haklarını ararken karşılarına bir takım sıkıntıların çıkartıldığı ve şikâyetlerin artık Ankara’ya kadar ulaştığı ifade ediliyor.
İşin diğer ilginç yanı ise lojman konusuna Demiryol-İş Sendikası’nın da dahil olduğu ve sendika tarafından belirlenen isimlerin lojmanları babalarının çiftliği gibi kullandığı ve bu isimlere de kimsenin ses çıkartmadığı iddia edildi.
Lojman sırası bekleyen personel, TÜRASAŞ Lojmanlarının adaletli bir şekilde dağıtılmasını ve emekli oldukları halde halen lojmanlarda kalanların ve Adapazarı’nda evi olup lojman verilenlerin hatta babadan oğla geçen lojmanların gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmesi için gereğini yapmasını istiyor./ MEDYADETAY