Kariyer hayatına 1997’de Hyundai ile giren Konak, 2001 yılında Toyota Boshoku Türkiye’deki (o zamanki ticari ünvanı TakaNichi Turkey'de) çalışmaya başladı. Hakan Konak 20 yılı aşkın süredir Toyota Boshoku Grup’ta uzmanlıktan yöneticiliğe birçok pozisyonu deneyimlemiştir. Konak’ın kariyerinde iki yıl kadar Toyota Boshoku Avrupa Münih şubesinde Üretim Kontrol & Lojistik Genel Müdürlüğü tecrübesi de bulunuyor.

Toyota_Boshoku_Turkiye_1
Konak 2018’den bu yana TB Sewtech Turkey’de (Toyota Boshoku Türkiye’ye bağlı koltuk kılıf üreticisi) Başkanlık ve 2020’den bu yana Toyota Boshoku Türkiye’de Yönetim ve Üretimden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Önce çevre yolu peşinden ana cadde asfaltlanacak Önce çevre yolu peşinden ana cadde asfaltlanacak

Toyota_Boshoku_Turkiye_Baskani_Hakan_Konak_2
Aslen Sakaryalı olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hakan Konak aynı zamanda 2020 yılından bu yana TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi. Konak, görevini 4 yıldır Başkanlık görevinde bulunarak firmanın başarısına önemli katkılar sağlamış olan ve 1 Nisan 2023 itibariyle Toyota Boshoku Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geçecek olan Yoshiyuki Kato’dan devraldı.

Toyota_Boshoku_Turkiye_Baskani_Hakan_Konak_1