Serdivan ilçesi Vatan Mahallesi’nde uzun yıllardır hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin (TRSMhasta yoğunluğunun artması sonrasında yapılan çalışmaların ardından ikincisi Adapazarı ilçesinde bulunan SEAH Ek Hizmet binasında açıldı.

Binada incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, şizofreni ve bipolar bozukluklar başta olmak üzere ağır ruhsal rahatsızlığı olan hastaların ve ailelerin bilgilendirildiği TRSM’lerin hastanın ayaktan tedavisinin yapıldığı ve takip edildiği rehabilitasyon, psikoeğitim, iş-uğraş terapisi, grup veya bireysel terapi gibi yöntemlerin kullanılarak hastanın toplum içinde yaşama becerilerinin artırılmasını katkı sağlayan merkezlerden olduğunu söyledi.

TRSM_ikincisi_acildi1
"HİZMETE AÇTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ"
Öğütlü, “TRSM’ler ağır ruhsal bozukluğu olan hastalar için verilen hizmetin ana düzenleyicisi ve kontrol merkezi konumunda. Tanı almış ağır psikolojik rahatsızlığı olan hastalarımızın takibi ve rehabilitasyonu, hem onlar hem de aileleri için önemli bir hizmet. Şehir merkezinde ulaşılabilirliği yüksek bir konumda ikinci bir TRSM’yi hizmete açtığımız için mutluyuz” dedi.