Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Söğütlü ilçesi Tokmaklıdere Köprüsü’nde sürdürülençalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Toplamda 31 metre uzunluğa ve 13 metre genişliğe sahip olan köprüde ekipler tarafından sürdürülen hummalı çalışma ile birlikte, köprünün önemli bir kısmı tamamlandı.

Tokmakli_dere_koprusunde_sona_dogru (3)
KÖPRÜDE İŞLEMLER TAMAMLANIYOR
Yenileme çalışmaları kapsamında, köprünün kenar ayak inşası büyük oranda tamamlanırken, prefabrik kirişlerinin imalatının ardından kirişlerin montaj işlemleri gerçekleştirilecek. Bölge halkı tarafından sıklıkla kullanılan ve lokasyon olarak önemli bir noktada bulunan Tokmaklıdere Köprüsü’nün tamamlanmasıyla birlikte ulaşım daha konforlu ve güvenli hale gelecek.

Tokmakli_dere_koprusunde_sona_dogru (1)
ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, köprü yenileme çalışmasının önemli bir kısmının tamamlandığı ifade edilerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Söğütlü ilçesi Tokmaklıdere Köprüsü’nde sürdürülen çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmekteyiz. Toplamda 31 metre uzunluğa sahip olan köprüde, imalat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, köprünün yenileme çalışmaları sona erecek” ifadeleri kullanıldı.

Tokmakli_dere_koprusunde_sona_dogru (2)

Öğrencilerden anlamlı program Öğrencilerden anlamlı program