Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvurular sona erdi. TOKİ sosyal konut başvurularının sona ermesinin ardından başvuru yapan milyonlarca kişi TOKİ kura tarihini bekliyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? 2+1 3+1 evler için kuralar ayrı mı yapılacak?

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?
Türkiye genelinde yapılacak TOKİ sosyal konutları için 8 milyondan fazla kişi başvuru yaptı. Konut sahibi olacak kişiler ise kura ile belirlenecek. TOKİ kuralarının çekilmesinin ardından hak sahipleri 2+1 ve 3+1 ev için ayrıca konut belirleme kurası yapılacak. Peki TOKİ kura çekimi ne zaman?

Asgari ücrette ilk toplantı tarihi belli oldu Asgari ücrette ilk toplantı tarihi belli oldu

İLK HAFTA GERÇEKLEŞECEK
TOKİ kura çekimi için tarih henüz netleşmemekle birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaya göre TOKİ kuraları başvuruların bittiği tarih itibariyle ilk hafta gerçekleşecek bilgisi verildi. TOKİ başvuruları 31 Ekim itibariyle sona erdi.

TOKİ KONUT BELİRLEME KURASI NE ZAMAN?
Konutların, adet, brüt m², net m² ve fiyat bilgileri projenin ihalesi yapıldıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Projelerin ihalesi yapılıp, bağımsız bölüm listesi ve şerefiyeli satış fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte, asil hak sahipleri için "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.