Edinilen bilgilere göre D-650 karayolu Arifiye ilçesi Adliye Mahallesi mevkii Bilecik istikametinde meydana gelen olayda, Suat Taşkın idaresindeki 28 K 8743 plakalı tırın ambar yüklü dorsesi seyir halindeyken bir anda alev aldı.

tirin_dorsesi_alev_alev_yandi (2)
Durumu karşı yönden gelen araçların selektör yapması sonucu fark eden Taşkın, yol kenarına çektiği tırı çekiciden ayırarak yangın tüpleriyle alevlere müdahale etmeye çalıştı. Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma ve polis sevk edildi.

tirin_dorsesi_alev_alev_yandi (4)
Jandarma ve polis ekiplerince olay yerinde güvenlik önlemleri alınırken, itfaiye ekipleri ise yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangında dorsede bulunan ayakkabı ve tekstil malzemelerinin birçoğu kullanılamaz hale gelirken, yangın anı ise cep telefonu ve güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

tirin_dorsesi_alev_alev_yandi (1)
“YANGINI YAPILAN SELEKTÖRLERLE FARK ETTİM"
İstanbul’dan Antalya’ya yük taşıdığını aktaran Suat Taşkın, “Yaklaşık 15-20 senedir tırcılık yapıyorum. İstanbul’dan Antalya’ya gidiyordum. Tır ambar yüklüydü. Seyir halindeyken karşı şeritteki araçların selektör yapmasıyla fark ettim yangını. Aynadan alevleri görünce hemen akaryakıt istasyonunun önüne çektim. Kendiliğinden yandı, yangın tüpüyle söndürmeye çalıştık söndüremedik. Arkadaşlar itfaiyeyi aradı, o esnada müdahale etmeye çalıştık elimizden geldiğince. Herhangi bir can kaybı yok Allah’a şükür. Taşıdığımız malzemelerin çoğu yandı” dedi.

tirin_dorsesi_alev_alev_yandi (3)