SEÇİM TEK LİSTEYLE BAŞLADI!

Sakarya Ticaret Borsası'nda (STB) yeni başkan belli oldu. İtiraz nedeniyle geciken başkan ve yönetim kurulu ile meclis başkanlığı seçimleri bu sabah saat 09.00 itibariyle başladı. Adapazarı İlçe Seçim Kurulu başkanlığı gözetiminde borsa binasında başlayan seçimlerde 22 meclis üyesi kendi arasında başkanın yanı sıra yönetim kurulunun 6 kişilik asil ve yedek üyesini seçti. 

MUSTAFA GENÇ'İN LİSTESİ

Mustafa Genç, listesini sunarken başkan adayı Bülent Afyon ise listesini divana sunmadı. Böylece Mustafa Genç, tek liste ile seçime girdi. Mustafa Genç başkanlığındaki listede Ersin Taşkıran, Nizamettin Sarı, Serdar Koç, Haluk Onay, Rdıvan Turgay, Mehmet Şamil Tantaoğlu, yedek yönetim kurulu listesinde ise Uğur Çelik, Ali Haydar Bay, Kadir Çelik, Osman Kubilay, Mustafa Temizkan ve Nihat Özdemir yer aldı. 22 meclis üyesinin bulunduğu seçimde 13 üyenin oyunu alan Mustafa Genç Borsanın yeni başkanı oldu.

MECLİS BAŞKANI BELİ OLDU

Bülent Afyon'un seçimden çekilme kararı almasının ardından Meclis Başkanlığı seçiminde de tek liste olarak yarıştı. Meclis Başkanlığı seçimine tek liste ile giren Bekir Uztürk, STB'nin yeni meclis başkanı oldu. Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Temizkan olurken, Meclis Divan katibi ise Kadir çelik oldu. Sakarya Ticaret Borsası'nda tek liste ile gerçekleştirilen seçimde yarıştan çekilen Bülent Afyon, yeni başkan Mustafa Genç'i tebrik etti.

TOBB ÜYELERİ BELLİ OLDU

Gerçekleşen Sakarya Ticaret Borsası başkanlık seçimlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyeleri de belli oldu. TOBB delegesi asil üyeleri: Uğur Çelik, Kadir Çelik, Nizamettin Sarı, Rıdvan Turgay, Mustafa Temizkan, Ali Haydarbaş, Ersin Taşkıran olurken; TOBB delegesi yedek üyeleri: Serdar Koç, Mehmet Şamil Tantanoğlu, Haluk Onay, Bekir Uztürk, Osman Kubilay, Ayhan Akman, Nihat Özdemir.