2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı
Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Yerleşkesinde gerçekleştirilen ‘Jandarma Genel Komutanlığı 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, “Güvenlik kuvvetlerimiz, jandarma, polis ve kahraman korucularımızla birlikte mücadelemizi aralıksız devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Seçim güvenliğine yönelik en üst tedbirler alınacak”
Türkiye’nin seçim sürecini huzurla geçirmesi için yoğun mesai sarf ettiklerini söyleyen Çetin, “Türkiye’nin seçim sürecine girdiği bu dönemde terör örgütlerinin ülkemizin huzurunu bozmasına izin verilmeyecektir. Seçimlere gölge düşürmek maksadıyla yapılmaya çalışılacak olaylara asla müsaade edilmeyecek, seçim güvenliğine yönelik en üst tedbirler alınacak” şeklinde konuştu.
“90 bin 200 düzensiz göçmen yakalanmıştır”
Kaçak göçle mücadele konusunda açıklamalarda bulunan Çetin, “Göçmen kaçakçılığıyla mücadele çerçevesinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 86 artışla, 90 bin 200 düzensiz göçmen ve yüzde 19 artışla 4 bin 100 organizatör yakalanmıştır. Bununla beraber terörle iltisaklı bin 525 şahıs da yakalanmıştır” diye konuştu. Jandarma Suç Araştırma Timlerini başarılı operasyonlara imza attığını aktaran Çetin, “Aranan şahısların yakalanması ve faili meçhul olayların aydınlatılmasına katkı sağlayan, her türlü takdiri hak eden jandarma dedektifleri; Jandarma Suç Araştırma Tim’leri (JASAT) suç ve suçluların korkulu haline gelmiştir” dedi. Programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yer aldı.