Talihsiz kaza, dün Karasu ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96. yıl dönümü kutlamalarında meydana geldi. Program çerçevesinde Yeni Mahallesi’nde bulunan Karasu Liman Başkanlığı önünden tekne ile denize açılan ilçe protokolü, deniz şehitleri anısına Karadeniz’e çiçek bıraktı.

Teknin_carptigi_isletme_sahibi_aciklamalarda_bulundu.jpg1 (3)
İçerisinde yaklaşık 45 kişilik bir protokolün bulunduğu öğrenilen tekne, denize çiçek bırakılmasının ardından tekrar iskeleye doğru yola çıktı. Bu esnada arızalanan tekne, kontrolden çıkarak bölgede bulunan bir işletmenin iskele kısmına çarptı.

Teknin_carptigi_isletme_sahibi_aciklamalarda_bulundu.jpg1 (4)
Teknedeki kişi iskeleye düştü!
Çarpmanın etkisi ile tekne üzerindeki bir kişi iskeleye düşerken, işletmenin bazı camları tuzla buz oldu. Şans eseri herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı kazada tekne ve işletmenin iskele kısmında hasar meydana geldi.

Teknin_carptigi_isletme_sahibi_aciklamalarda_bulundu.jpg1 (1)
“Şaşırdık kaldık”
Kazada can kaybı yaşanmamasının sevindirdiğini ancak olayın ardından 45 kişilik bir protokol grubu içerisinden sadece 3 kişinin kendisine geçmiş olsun dileklerini iletmesinin üzüntüsü içerisinde olduklarını ifade eden işletme sahibi İbrahim Bayraktar, “Dün Denizcilik ve Kabotaj Bayramı sebebi ile ilçemizde protokolümüz denize açıldı. Bizde işletmemizde oturuyorduk. O esnada tekne yavaş yavaş geliyordu ve arkadaşlarda çekim yapıyordu. Tam sebebini biz de bilmiyoruz ama teknenin şanzıman kısmında bir arıza oluşmuş. Bir anda işletmemizin iskele kısmına çarptı ve camlar kırıldı. Şaşırdık kaldık, Allah’tan cana bir şey gelmedi. İşletmeye gelen hasar sorun değil ama bizi üzen ondan sonrası oldu. 40-45 kişilik bir protokol içerisinden sadece 2-3 kişi geçmiş olsun dileklerini iletti. Diğerleri bir geçmiş olsun bile demedi. Bizi üzen nokta bu oldu. Cam takılır, mühim olan kalpteki yaranın tamir olması. Tekne baya büyüktü, yavaş geliyordu, daha büyük bir kaza da olabilirdi. İşletmeye zarar verdi, camları kırdı. Maddi zarar önemli değil. Herhangi bir can kaybı yaşanmaması bizi sevindiren tarafı oldu” dedi.

Teknin_carptigi_isletme_sahibi_aciklamalarda_bulundu.jpg1 (5)