Ankara'da midye satarak geçimini sağlayan Ahmet Civan (32), 2013 yılında temizlediği av tüfeğinin ateş almasıyla yüzünden vuruldu. Civan, talihsiz kazanın ardından gözlerini, çenesini ve burnunu kaybetti. Beslenme ve solunum sıkıntısı da yaşayan Civan, tek isteğinin normal insanlar gibi yaşamak olduğunu söyledi.
Civan'ın yardımına ise Limit Yok Ekibi İyilik Kazanacak Yardımlaşma Derneği kurucuları Ömer Kaçan ve Cüneyt Uzun yetişti. Ahmet Civan'a ulaştı. Yaptıkları paylaşımlar sayesinde Civan'ı ameliyat edebilecek doktora ulaşan ekip, gencin hayaline ortak oldu. İstanbul'da tedavisine başlanan Civan, gerçekleşen ameliyat sonrasında rahat beslenmesi için ağız açıklığı ameliyatı oldu. Tedavi altına alınan Civan, daha sonra kendisine özel olarak tasarlanmaya başlanan titanyum protez ile normal hayatına dönebilecek.

tek_hayali_normal_insanlar_gibi_yasamak2
"İyileştiği zaman rahat bir şekilde yemek yiyebilecek"
İyilik Kazanacak Derneği Kurucu Başkanı Ömer Kaçan, "Ahmet Civan, çene yapısını toplamak için birçok operasyon geçirmiş ama ağız açıklığını yapamamışlar. Kardeşimiz yemek yiyemiyordu. Operasyonla bu düzeltildi. Şimdi ki operasyonda ise çenesi titanyum protez yapılacak. İyileştiği zaman rahat bir şekilde yemek yiyebilecek" dedi.

tek_hayali_normal_insanlar_gibi_yasamak3
"Şu anda yoğun bakımda"
Haberlerde gördükten sonra AHmet Civan'a ulaştıklarını söyleyen Cüneyt Uzun ise, "Ahmet yaklaşık 8 senedir tek yaşıyor. Gözleri görmeden Ankara’nın sokaklarında midye satarak geçimini sağlıyor. Ahmet’in operasyonu ileri derece olduğu için her doktor yapamıyor. Çektiğimiz videoyu yayınladıktan sonra takipçilerimizden birisi bize yurtdışından ulaşarak Prof. Dr. Celal Çandırlı'yı önerdi. Sağ olsun hocam da bizi kabul etti. AHmet'in kontrolleri yapıldı ve ameliyat gerçekleştirildi. Şu anda yoğun bakımda, bir operasyon daha gerçekleştirilecek ve daha sonra gözlerinin açılabilmesi için arayışa geçeceğiz" diye konuştu.

tek_hayali_normal_insanlar_gibi_yasamak4