SON TOPLANTI

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "Altı yıl önce örgütümüzün desteği ile seçilmiş olduğum Parti Meclisimizde bugün son toplantıma katıldım. İki dönem üst üste seçilmiş olmanın gururunu ve sorumluluğunu hep taşıdım, taşıyacağım. Bu süreçte bana destek olan, bana inanan herkese bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bu altı yılda, Türkiye’nin her yerinde her köşesinde; Balıkesir'den Van'a, Trabzon'dan Mardin'e partimi temsilen görevlerde bulundum.

ADAY DEĞİLİM

Memleketime ve partime duyduğum inançla sokak sokak mahalle mahalle çalıştım. Bu dönemde doğduğum, büyüdüğüm, evim, yuvam Sakarya’dan Milletvekili seçildim. Bana bu onuru yaşatan, bana inanan Sakaryalılara ve benimle bu yolu yürüyen değerli yol arkadaşlarıma minnet borçluyum. Şimdi 38. Kurultayımıza gidiyoruz. Bu kurultayda Parti Meclisi Üyeliğine aday değilim. Bundan sonra görevime sadece Sakarya Milletvekili olarak parlamentoda devam edeceğim.

AYDINLIK GELECEK

Kurultayımızı; adaletin yok edildiği, yargı bağımsızlığının olmadığı, sağlık ve eğitim sisteminin çöktüğü, yoksulluğun kat be kat arttığı, gençlerin geleceğini yurt dışında aradığı, kadın cinayetlerinin arttığı, doğanın katledildiği, emeklilerin açlık sınırının altında yaşadığı bir süreçte yapıyoruz. İşte tam da bu sebeple kurultay sürecimizden mutlaka güçlenerek çıkmak zorundayız çünkü aydınlık bir gelecek için her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyaç var.

BAŞKA YOL YOK!

İYİ Parti'den bir istifa daha İYİ Parti'den bir istifa daha

Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte partimize zarar vermeden fakat tabandan gelen talepleri de göz ardı etmeden bir siyaset biçimini benimsemekten başka bir yolumuz olmadığını düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, bu zorlu günlerin umudu olmalı, olmak zorunda. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!"