RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Bakan Koca'dan varyant açıklaması! Bakan Koca'dan varyant açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım İl Müdürlüklerinde köklü bir değişikliğe gitti. Bekir Pakdemirli  ve Vahit Kirişçi döneminde de Tarım İl Müdürlüklerinde köklü bir değişiklik yapılmak istenmiş ancak bir sonuç alınamamıştı. Tarım İl Müdürlüklerine yönelik atama kararı bugün Resmi Gazetede yayınlandı. Buna göre 12 ilin tarım il müdürü görevden alınırken, 8 ilin tarım il müdürleri de yer değiştirdi. Tarım İl Müdürlüklerine 37’de yeni atama yapıldı.

GÖREVDEN ALINANLAR

Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Özçalık, Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay, Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Çakmaklı, Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Yolcu, Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem, Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın ve Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat görevden alındı.

YER DEĞİŞİKLİĞİ YAPILANLAR

Samsun’a Osmaniye, Isparta’ya Burdur, Mersin’e Çanakkale, Bursa’ya Afyonkarahisar, İzmir’e Kayseri, Kayseri’ye Aksaray, Aydın’a Kars ve Malatya’ya Erzurum tarım il müdürü atandı.

ÖZERDEM ASALETEN ATANDI!

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevini 3 yıldan beri vekaleten sürdüren Ali Ulvi Özerdem, bu göreve asaleten atandı. 2003 yılından beri Sakarya'da bakanlığın çeşitli birimlerine görev yapan Özerdem, 2015-2020 arasında İl Müdür Yardımcılığı görevini de üstlenmişti.

ALİ ULVİ ÖZERDEM KİMDİR?

1972 yılında Konya'nın Bozkır ilçesinde doğdu. 1997 yılında Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında Konya'nın Beyşehir Belediyesinde Veteriner Hekim olarak göreve başladı. 2001-2003 yılları arasında Kırıkkale Belediyesi mezbahasında Veteriner Hekim olarak görev yaptı. 2003 yılında Sakarya ili Kaynarca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne veteriner hekim olarak atandı. 2006-2015 yılları arasında vekaleten İlçe Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 22.02.2015 tarihinde  Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne  İl Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup, 12.06.2020 tarihinden itibaren Sakarya İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.