TFF 2. Lig’i geride bırakarak Spor Toto 1. Lig'e yükselen Sakaryaspor, ligin 37. haftasında Kahramanmaraşspor ile sahasında oynadığı karşılaşma sonrasında 3 ayrı maddeden PFDK’ya sevk edildi.
Atatürk Stadında Kahramanmaraşspor'la oynanan ve 1-0 galibiyetle sona eren karşılaşmanın ardından yeşil-siyahlı takım saha içinde kupa ile şampiyonluk turları atarken, taraftar bu coşkuya sahaya girerek katıldı. Taraftarın bu coşkusu,  ‘Talimatlara aykırı hareket’, ‘Saha olayları’ ve ‘Merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ maddelerinden, Sakaryaspor'un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmesine sebep oldu.

sakaryaspor_pfdkya_sevk_edildi3
Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sitesinden yapılan açıklamada, “Sakaryaspor A.Ş. Kulübü'nün 30.04.2022 tarihinde oynanan Sakaryaspor A.Ş.- Kahramanmaraşspor A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "saha olayları" sebebiyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" sebebiyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareket" sebebiyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Stadyum Güvenlik Komitesi Talimatı-Stadyum Sınıflandırması Alt Detayları 117. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” denildi.
Sakaryaspor'un cezası ise perşembe günü PFDK kararlarından sonra belli olacak. 

sakaryaspor_pfdkya_sevk_edildi4