VEDA BULUŞMASI DÜZENLENDİ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (SUBÜ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü olarak atanan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar’a veda buluşması düzenlendi. Üniversite lokalinde düzenlenen buluşmaya Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Prof. Dr. Ali Fuat Boz, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen ile akademisyenler ve idari personeller katıldı. Çağlar’a SUBÜ’nün gelişimine ve şehre sunduğu katkılar için teşekkür edilirken daha önce protokolle imza altına alınan SUBÜ ve BTÜ iş birliğinin daha ileri noktalara taşınması için fikir birliğine varıldı. Çağlar’a Rektör Sarıbıyık tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

4-213

ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENDİ

Uzun yıllardır beraber çalıştıkları bir arkadaşlarının BTÜ gibi bir üniversiteye Rektör olarak atanmasından dolayı sevinçli olduklarını söyleyen SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Kendisini tebrik ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyoruz. Orada da üniversitemizde olduğu gibi başarılı işlere imza atacağına canı gönülden inanıyor ve dua ediyoruz. Bir taraftan da üzülüyoruz. Çünkü üniversitemizin kuruluşundan beri bir yerden bir yere gelmesinde emekleri olan, hatta Sakarya’da emekleri olan bir hocamızı uğurluyoruz. Ama devletimiz bizden hizmet bekliyor ve bunu gerek Sakarya’da gerekse başka şehirlerde yapmayı sürdüreceğiz. Naci hocamızın üniversitemizde üstlendiği çok önemli görevler vardı. Kendisi teknik birisi olsa da sosyal alanlarla ilgili kısımda da oldukça tecrübeli bir isim” diye konuştu.

3-277

NEREDEYSE TÜM ALANLARA DOKUNDU

Çağlar’ın doktorasını yaparken bir yandan da depremin hemen ardından şehrin kalkınması için inşaat projeleriyle uğraştığını hatırlatan Sarıbıyık, “Şehirdeki birçok projenin altında imzası bulunuyor. Büyükşehir Belediyemizde de birlikte çalıştık. Biz başkan danışmanıydık, Naci hocamız doğrudan projelerle ilgili kısımda belediyenin danışmanıydı. Üniversitemizde özellikle sosyal alan, dış ilişkiler ve topluma hizmet ile kalite çalışmalarının hepsinde Naci hocamızın emeği var. Marka haline gelmiş SUBÜ Konuşmaları, Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü gibi kıymetli çalışmaların da hem kurucusu hem geliştiricisi hem de uygulayıcısı oldu. Neredeyse tüm alanlara dokundu. Biz kendisinden memnunduk. Emeklerinin tamamı için teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de birlikte çalışma arzusundayız.”

2-298

EN BÜYÜK PAY SUBÜ’NÜN

Rektör Sarıbıyık’a nazik düşünceleri için teşekkür eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar, “Ayrıca zahmet edip böyle bir organizasyon düzenleyen ve buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. SUBÜ’yü her zaman evim gibi gördüm. Her zaman aidiyeti yüksek bir yer oldu. Ben bugün bir üniversiteye rektörlük için başvurduysam ve rektör olarak atandıysam burada en büyük pay SUBÜ’nündür. Çünkü asıl tecrübeyi arkadaşlarımızın katkılarıyla, üst yönetimimizin çalışmalarıyla elde ettim. Böylesi bir veda buluşması beni de duygulandırdı. Bursa çok yakın ve iki üniversite kardeş üniversiteler. SUBÜ ve BTÜ arasında da bir protokol mevcut. Birlikte çok güzel işler yapacağımıza ve mesafeler kat edeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

2-2981-3875-162