Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kalite Koordinatörlüğü organizasyonu ve 5M Yönetim Danışmanlığı & Bilgi Teknolojileri iş birliğinde Kurumsal Performans Yönetim Sistemi Kullanıcı Eğitimi düzenlendi.

İki oturumda gerçekleştirilen eğitim ile SUBÜ’nün kurumsal performans yönetimini tek bir çatı altında topladığı Kalite Güvence Sistemi, akademik birimlerin kalite elçileri ve idari birimlerin kalite temsilcilerine tanıtılarak kullanıcı simülasyonları gerçekleştirildi.

5M Yönetim Danışmanlığı & Bilgi Teknolojileri Birim Yöneticisi Ömer Faruk Özdemir, Kurumsal Performans Yönetim Sistemi içerisinde üniversitenin stratejik yönetim ve süreç yönetimi kapsamında belirlediği göstergelerin izlenebileceğini, karar destek odaklı çıktılar üretilebileceğini ve böylelikle sürekli iyileştirme kültürünün kurumun tamamına yayılacağını vurguladı.

subu_kurumsal_yonetim_sistemini_tanitti1
100’e yakın katılımcının yer aldığı eğitimde SUBÜ’nün performans göstergelerinin takibi, iyileştirmesi ve raporlanması için kurgulanan sistem uygulamalı bir şekilde tanıtıldı. Eğitim, soru/cevap bölümü ile sona erdi.