SREBRENİTSA SOYKIRIMI

Sırp güçlerinin Bosna Hersek'in Srebrenitsa bölgesindeki Boşnaklara kaşı gerçekleştirdiği soykırımın 28. yıl dönümü. 1995 yılının Temmuz ayında Sırplar tarafından gerçekleştirilen saldırıda Srebrenista' da beş gün içerisinde 8 bin 372 Boşnak’ı öldürülmüş, yüzlerce kadın ve küçük yaştaki kız çocuğuna saldırıda bulunulmuş ve bir gün içerisinde 20 binin üzerinde mülteci Srebrenitsa’dan zorla çıkarılmıştı.

ÇETİN OKTAY KALDIRIM

Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Srebrenitsa katliamını unutmadık, unutmayacağız.. 28 yıl önce Avrupa'nın gözü önünde yaşanan, insanlık tarihinin kara lekesi ve en utanç verici olayı olan Srebrenitsa Soykırımı'nda şehit olan Bosnalı kardeşlerimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum" dedi.

EKREM YÜCE

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, "Tarihin kara lekesi Srebrenitsa Soykırımının 28. yılında, hayatını kaybeden Bosnalı kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Unutmadık, unutturmayacağız. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz " ifadelerine yer verdi.

ERTUĞRUL KOCACIK

AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık, "28 yıl önce Dünya’nın gözleri önünde yaşanan, insanlık için en utanç verici anlardan biri olan #Srebrenitsa Soykırımı'nda şehit olan Bosnalı kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu vahşeti unutmayacağız" ifadelerine yer verdi.

Kabine yoğun gündemle toplanıyor Kabine yoğun gündemle toplanıyor

ALİ İNCİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, "İnsanlık tarihinin kara lekesi Srebrenitsa Soykırımı’nın 28. yıldönümünde, bu zulümde şehit düşenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yüreğimizde dinmeyen bu tarifsiz acıyı asla unutmayacağız" dedi.

LÜTFİ BAYRAKTAR

AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi bayraktar, "Srebrenitsa'da, batı medeniyetinin gözleri önünde gerçekleştirilen soykırımda hayatını kaybeden 8372 Boşnak kardeşlerimizi, şehadetlerinin 28. yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Soykırımı Unutmayacağız!" dedi.

ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, "Dünya tarihine insanlık için kara bir leke olarak geçen Srebrenitsa Soykırımı’nın 28. yıldönümünde Bosnalı şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimize tekrar başsağlığı diliyorum. Bilge lider Aliya İzzetbegovic’in Sayın Cumhurbaşkanımıza ve aziz milletimize emaneti olan Boşnak kardeşlerimize yapılanları unutmayacağız" dedi.

MURAT KAYA

AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, "Sırplar bize Türk derdi. Müslüman olduğumuz için. Bosna'da kim Müslüman ise Türk'tü..." “Ne yaparsanız yapın, #Srebrenitsa soykırımını unutmayın, Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır.” (#Aliya) Srebrenitsa soykırımının 28. Yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.

ÜMİT DİKBAYIR

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, "Hüznünü daima kalplerimizin en derinlerinde hissettiğimiz, yakın tarihimizin en karanlık ve acı olaylarından biri olan Srebrenitsa Katliamı’nda yaşamını yitirenleri saygı ve rahmetle anıyoruz" ifadelerine yer verdi.

YUNUS TEVER

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Belki onlar unutabilir ama biz unutamayız ve unutmamalıyız. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır.” Aliya İzzetbegoviç. Yakın tarihin en acı soykırımlarından olan Srebrenitsa katliamının 28. yılında, şehit Bosnalı kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Bu zulmü asla unutturmayacağız" dedi.

FATİH AKGÜN

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün, “Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır.” 28 yıl önce #Srebrenitsa’da yaşananların acısını yüreğimizde ilk günkü gibi derinden hissediyoruz. Soykırımın 28. yıl dönümünde yaşamını yitiren Bosnalı kardeşlerimizi rahmetle yâd ediyorum" dedi.

ENGİN ÖZKOÇ

CHP Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, " Tarihin utanç yüzü olan Srebrenitsa Soykırımı’nın yıl dönümünde, hayattan koparılan masum canlarımızın acısını yaşıyoruz. Katledilen Boşnak kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha sabır diliyorum" dedi.