Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürü Nevzat İnanç, Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı çerçevesinde 12 Şubat- 6 Haziran tarihleri arasında 12 bin 568 3. Sınıf öğrencisinin çeşitli testlere tabi tutulduğunu söyledi. İnanç, “Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 6 artış sağlayarak toplam nüfusun yüzde 76’sına ulaştık. Aynı zamanda daha önceki yıllarda spora yatkın bulunarak, 16 ilçemizde spor modül eğitimine devam eden bin 151 öğrencimizden yaklaşık 600 tanesinin kapsamlı testlerini gerçekleştirerek yine geçtiğimiz yıla oranla önemli bir artış ve başarı elde ettik” dedi.
Sportif Yetenek Yarismasi2

İnanç, bundan sonraki süreçte ilk kez genel testlere katılmış olan 3. Sınıf öğrencilerini Eylül ayı içerisinde modül eğitimlere, kapsamlı teste katılmış olan 4. sınıf öğrencilerini ise e-devlette yer alacak sportif karnelerine göre Ağustos ayı içerisinde spor branşlarına yönlendireceklerini söyledi.

Sportif Yetenek Yarismasi3

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ayrıca; “16 ilçede modül eğitimlerinde 56 antrenörümüz süreci desteklerken, 4 ay süren tarama testlerinde ise 65 antrenör ve 58 öğretmenimiz görev aldı.
Sportif Yetenek Yarismasi6

2024-2025 yılında Türkiye Sportif Yetenek Taraması çok kapsamlı olarak; seçilen çocuklarımızın eğitimleri, hem branşlara yönlendirilen çocuklarımızın eğitimi, hem de yeni dönemde taranacak olan çocuklarımız ile yola devam edecektir” diye konuştu. 

Sportif Yetenek Yarismasi4

TFF Fair Play 2023-2024 sezonu ödül sahipleri belli oldu TFF Fair Play 2023-2024 sezonu ödül sahipleri belli oldu

Sportif Yetenek Yarismasi5

Editör: Ayşen Kolçak